PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


EKI-5624PI: Niezarządzalny switch z portami PoE+ i diagnostyką po Modbus/TCP
Producent: Advantech
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2016-07-20 08:26

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773-79-37
fax: 22 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
EKI-5624PI to niezarządzalny switch przemysłowy firmy Advantech dedykowany do systemów zasilanych przez sieć Ethernet. Model ten wyposażony został w 2 porty gigabitowe oraz 4 porty Fast Ethernet zgodne ze standardem PoE/PoE+. Technologia ta pozwala na transmisje danych oraz przesyłanie napięcia przy pomocy zwykłego kabla sieciowego.

Ponadto, jak wszystkie switche z serii ProView, EKI-5624PI posiada rozbudowane funkcje diagnostyczne umożliwiające monitoring połączeń z wykorzystaniem wizualizacji poprzez oprogramowanie typu SCADA. Komunikacja odbywa się za pomocą protokołów Modbus/TCP oraz SNMP. Pierwszy z portów pozwala na transmisję danych z wysokim priorytetem (QoS). Jest to szczególnie przydatna funkcja, gdy w zatłoczonej sieci zależy nam na transmisji określonego typu danych w pierwszej kolejności, dodatkowo funkcja Loop Detection kontroluje zapętlanie danych oraz powstawanie ewentualnych burz broadcastowych. Zagrożone tym zjawiskiem porty są wyłączane, a informacja poprzez zapalenie odpowiedniej diody wyświetlana na urządzeniu. Odnotować również należy zgodność switcha ze standardem Green Ethernet dzięki czemu moc sygnału dopasowywana jest do długości kabla, a nieużywane porty automatycznie wyłączane.

Predyspozycje do wykorzystania w przemyśle podkreśla fakt możliwości pracy w szerokim zakresie temperatur (od -40 do 75oC) oraz w środowisku o podwyższonej emisji elektromagnetycznej (EMS level 3). W przypadku awarii jednego ze źródeł napięcia przydatna okazuje się opcja redundantnego zasilania z zakresu 12-24VDC. Tego typu kłopoty sygnalizowane są przy pomocy diody na froncie urządzenia. Dopełnieniem wyżej wymienionych funkcji są certyfikaty ATEX, IECEx oraz Class I Division 2 potwierdzające możliwość pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Cała konstrukcja zamknięta została w metalowej obudowie zgodnej z normą IP30 umożliwiającej montaż naścienny lub na standardowej szynie DIN.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej:
https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/advantech/eki-5624pi
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: