PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


EKI-5725I niezarządzalny switch do niskich temperatur z funkcją diagnostyki
Producent: Advantech
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2016-08-08 09:10

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773-79-37
fax: 22 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
EKI-5725I to niezarządzalny, gigabitowy switch firmy Advantech stworzony z myślą o pracy w trudnych przemysłowych warunkach. Dodatkowo, ze względu na funkcje diagnostyki, jest on idealnym uzupełnieniem systemów sterowania oraz kontroli sieci. Wykorzystanie popularnych protokołów Modbus/TCP i SNMP umożliwia łatwą komunikację z oprogramowaniem typu SCADA. Łącząc wszystkie powyższe opcje razem uzyskujemy urządzenie idealne do wizualizacji stanów jego wejść, informacji na temat transmisji, a nawet temperatury poszczególnych portów.

Urządzenie wyposażone zostało w 5 portów gigabitowych, z których jeden pozwalaja na transmisję danych z wysokim priorytetem (QoS). Jest to szczególnie przydatna funkcja, gdy w zatłoczonej sieci zależy nam na transmisji określonego typu danych w pierwszej kolejności, dodatkowo funkcja Loop Detection kontroluje zapętlanie danych oraz powstawanie ewentualnych burz broadcastowych. Zagrożone tym zjawiskiem porty są wyłączane, a informacja poprzez zapalenie odpowiedniej diody wyświetlana na urządzeniu. Odnotować również należy zgodność switcha ze standardem Green Ethernet dzięki czemu moc sygnału dopasowywana jest do długości kabla, a nieużywane porty automatycznie wyłączane. Wykorzystanie mechanizmu Jumbo Frames umożliwia przesyłanie do 9k bajtów danych w ramce, co rozszerza zastosowanie o systemu dźwięku czy wideo.
Predyspozycje do wykorzystania w przemyśle podkreśla możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur (od -40 do 75oC) oraz w środowisku o podwyższonej emisji elektromagnetycznej (EMS level 3). W przypadku awarii jednego ze źródeł napięcia przydatna okazuje się opcja redundantnego zasilania z zakresu 12-48VDC.
Dopełnieniem wyżej wymienionych funkcji są certyfikaty ATEX oraz Class I Division 2 potwierdzające możliwość pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Cała konstrukcja zamknięta została w metalowej obudowie zgodnej z normą IP30 umożliwiającej montaż naścienny lub na standardowej szynie DIN.

Więcej informacji znajdą państwo na naszej stronie:
https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/advantech/eki-5725#produkt/modele-ceny-dostepnosc
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: