PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


ADAM-4571L - przemysłowy serwer portu szeregowego RS-232
Producent: Advantech
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
Elmark Automatyka S.A.

Data zgłoszenia:
2016-08-17 09:24

Kontakt:
Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773-79-37
fax: 22 773-79-36
www.elmark.com.pl
elmark@elmark.com.pl
OPIS
ADAM-4571L to specjalna, tańsza wersja serwera portu szeregowego stworzona z myślą o użytkownikach korzystających z magistrali RS-232. Urządzenie pozwala na podłączenie urządzeń transmisji szeregowej do sieci Ethernet. Komunikacja odbywa się z wykorzystaniem interfejsu sieciowego 10/100Mbps (RJ-45), a maksymalna prędkość transmisji to 921kb na sekundę.

Moduł umożliwia pracę w trybach: TCP Client/Server, UDP Client/Server, Peer-to-Peer oraz Virtual COM. Wybierając opcję Server użytkownik jest w stanie stworzyć połączenie z portem szeregowym bez instalacji dodatkowych sterowników. Wystarczy znać adres IP i numer portu TCP, którym przesyłane będą dane. Inną opcją komunikacji bez urządzeń pośredniczących jest funkcja Peer-to-Peer, czyli bezpośredniego połączenia między dwoma urządzeniami przy wykorzystaniu sieci Ethernet. W drugim z trybów – Client – kontakt inicjowany jest ze strony portu szeregowego, który łączy się z określonym hostem TCP. Ostatnim sposobem pracy jest Virtual COM, czyli opcja tworzenia wirtualnych portów szeregowych. Jej wybór uruchamia odpowiedni sterownik, który sam tworzy dodatkowe porty COM widoczne w systemie operacyjnym Windows. Konfiguracja i mapowanie odbywa się z wykorzystaniem łatwego w obsłudze oprogramowania dołączonego do urządzenia. Producent zabezpieczył się także na wypadek wystąpienia problemów z komunikacją. W takiej sytuacji, po odzyskaniu połączenia, urządzenie samo ponownie nawiązuje kontakt. Opcja Multi-Access pozwala na jednoczesny dostęp 5 hostów do jednego portu COM.

Kompaktowe wymiary serwera pozwalają montować go na szynie DIN pojedynczo lub w stosie wraz z innymi urządzeniami z serii ADAM. Dodatkowo producent przewidział opcję montażu naściennego. Męskie złącze interfejsu szeregowego (DB-9) zostało wyposażone w ochronę ESD do 15kV, a linia Ethernet w izolację magnetyczną do 1,5kV. ADAM-4571 może pracować zasilany napięciem z zakresu 10-30VDC w temperaturze z przedziału od -10 do 60oC.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej:
https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/advantech/adam-45714571l#produkt/modele-ceny-dostepnosc
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: