PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Sterowniki PLC Saia PCD kompatybilne z BACnet
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2016-12-28 09:11

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Sterowniki serii Saia PCD zapewniają komunikację w sieci BACnet w zgodzie z nową wersją protokołu (standard 135-2014). BACnet to niezależny protokół sieciowy stworzony do zarządzania budynkami (systemy monitoringu i sterowania, HVAC, kontrola dostępu i bezpieczeństwa, sterowanie oświetleniem, ochrona przeciwpożarowa itp.). Najważniejszą cechą technologii BACnet jest jej otwartość. Dzięki niej każdy dostawca może opracować urządzenia i oprogramowanie komunikujące się przy użyciu tego protokołu.

BACnet umożliwia połączenie w jedną sieć wszystkich obiektów systemu automatyki w budynku, niezależnie od ich producentów. Oprócz tego protokół standaryzuje funkcje takie jak programy czasowe, kalendarz, alarmy i zapis danych historycznych.

W sterownikach Saia PCD został zaimplementowany BACnet standard ISO 16484-5:2014. Zgodność z nową wersją standardu oznacza m.in. więcej opcji automatyki budynków i nowe funkcje routingu dla sprawnego podłączenia urządzeń magistrali. Pozostałe nowości to m.in.:

Opóźnianie i blokowanie alarmów

Nowa funkcja Time-Delay-To-Normal umożliwia niezależne ustawianie opóźnień dla alarmów przychodzących i wychodzących. Dodatkowo można czasowo blokować wysyłanie alarmów dla poszczególnych części systemu, co jest przydatną funkcją podczas przeglądów serwisowych systemu (alarmy z wyłączanych/serwisowych urządzeń czy układów nie absorbują uwagi pracowników obsługi).

Stemple czasowe i śledzenie zdarzeń

W razie wystąpienia błędu ważna jest nie tylko wiedza o tym, co się wydarzyło, ale także kiedy. Nowa wersja protokołu BACnet pozwala na przechowywanie w sterownikach danych historycznych dotyczących zdarzeń nawet po zaniku zasilania. Przechowywane stemple czasowe pozwalają na uzyskanie pełnych informacji służących do wyjaśnienia łańcucha zdarzeń.

Oprócz tego wprowadzone zostały dwie nowe funkcje do przesyłania alarmów tekstowych, umożliwiające ich wstępne sformatowanie i bezpiecznie przechowywanie w sterowniku, nawet po awarii zasilania.

www.sabur.com.pl
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: