PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Ekonomiczne moduły zdalnych we/wy E-Line firmy Saia Burgess Controls
Producent: Saia Burgess Controls
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SABUR Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2017-04-03 09:41

Kontakt:
SABUR Sp. z o.o.
Puławska 303
02-785 Warszawa
tel.: 22 549 43 53
fax: 22 549 43 50
www.sabur.com.pl
sabur@sabur.com.pl
OPIS
Seria E-Line firmy Saia Burgess Controls, przeznaczona do realizacji aplikacji sterowania w automatyce budynkowej, została rozszerzona o siedem modeli modułów we/wy zdalnych RIO (linia S). Nowe urządzenia są kompatybilne z pozostałymi komponentami serii, mają mniej wbudowanych we/wy i niższą cenę. Moduły linii S mają nowocześnie zaprojektowaną konstrukcję, która dodatkowo przyspiesza montaż i ułatwia ich łączenie w sieć. W sprawniejszym zestawianiu modułów w sieć pomaga mostek, przeznaczony do zasilania i komunikacji. Nowe moduły mają także wbudowany terminator magistrali RS-485.
W dwóch modułach E-Line linii S zastosowano wejścia uniwersalne, które można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami (wybierając wejście cyfrowe 0-10 V lub analogowe - napięciowe albo rezystancyjne dla konkretnego typu czujnika). Wejścia uniwersalne są dostępne w modelach: PCD1.G2000-A20 i PCD1.G2200-A20.

Zadajniki umieszczone na płycie czołowej każdego z modułów pozwalają na lokalne zadawanie wartości (niezależnie od pracy jednostki nadrzędnej). Ręczne zadawanie parametrów można również realizować zdalnie (np. z pomocą panela HMI), za pośrednictwem gotowych szablonów webowych. Moduły RIO E-Line mogą być również zarządzane zdalnie, za pośrednictwem aplikacji webowej sterownika nadrzędnego. W sytuacji zaniku komunikacji ze stacją Master, wartości wyjść ustawiane są zgodnie z konfiguracją ręczną.

Nowe moduły serii E-Line mają wbudowany interfejs micro USB i RS-485. Port szeregowy pozwala na komunikację w sieciach S-Bus i Modbus RTU. Domyślnym protokołem jest Saia S-Bus, sieć Modbus można skonfigurować za pośrednictwem micro USB i bezpłatnej aplikacji E-Line App.

Konfiguracja modułów wykonywana jest w środowisku PG5 (dostępne są dedykowane bloki funkcyjne E-Suite i szablony webowe dla serii). Specjalnie dla modułów E-Line producent opracował także protokół S-Bus Extended, który zapewnia do czterech razy szybszą komunikację w zestawieniu z innymi urządzeniami serii Saia PCD.

Seria E-Line to sprawdzona, przemysłowa technologia sterowania, przygotowana zgodnie ze standardami dla szaf elektrycznych, a dodatkowo wyposażona we wszystkie funkcjonalności niezbędne do sterowania aplikacjami HVAC. Urządzenia są przystosowane do montażu na szynie DIN i instalacji w szafkach elektrycznych, a kompaktowe rozmiary pozwalają na zastosowanie modułów nawet w niewielkich przestrzeniach.

Linię S E-Line tworzą następujące moduły zdalnych we/wy RIO:

PCD1.A1000-A20 - 10 wyjść cyfrowych
PCD1.A2000-A20 - 6 wyjść przekaźnikowych
PCD1.B5000-A20 - 6 wejść cyfrowych 230V, 3 wyjścia przekaźnikowe
PCD1.E1000-A10 - 12 wejść cyfrowych
PCD1.G2000-A20 - 6 wejść uniwersalnych, 2 wyjścia analogowe i 2 Triac
PCD1.G2200-A20 - 8 wejść uniwersalnych
PCD1.W5200-A20 - 8 wyjść analogowych.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: