PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


LBR iiwa
Producent: KUKA
Na rynku od:
2013

Firma zgłaszająca:
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Data zgłoszenia:
2017-04-07 12:19

Kontakt:
KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Porcelanowa 10
40-246 Katowice
tel.: 32 730 32 14
fax: 32 730 32 26
www.kuka-robotics.com/poland/pl/
biuroPl@kuka-roboter.de
OPIS
LBR iiwa jest pierwszym, produkowanym seryjnie robotem o wysokim stopniu czułości, umożliwiającym współpracę człowieka z robotem. LBR to skrót od "Leichtbauroboter" (lekki robot przemysłowy), iiwa oznacza "intelligent industrial work assistant". Po raz pierwszy człowiek i maszyna mogą w ścisłej współpracy rozwiązywać zadania wymagające najwyższej precyzji. W ten sposób powstają nowe obszary robocze i otwiera się droga ku większej ekonomiczności i wydajności. Niezwykle czuły robot współpracujący LBR iiwa jest dostępny w dwóch wersjach o udźwigu wynoszącym 7 i 14 kg.

Szybkie reakcje

Dzięki czujnikom momentów przegubów robot LBR iiwa bezbłędnie rozpoznaje obiekty i natychmiast zmniejsza siłę oraz prędkość. Dzięki regulacji pozycji i gibkości może on manipulować delikatnymi podzespołami bez zacinania i blokowania.

Zdolność uczenia się

Wybierz jeden z trzech trybów pracy i zaprogramuj robota LBR iiwa w oparciu o symulację: Wskaż żądaną pozycję, a on zapamięta współrzędne punktu na torze. Na czas przerwy można wstrzymać i łatwo sterować jego działaniem poprzez dotyk.

Duża czułość

Lekki robot LBR iiwa z niezwykle wydajnym układem regulacji rozpoznaje kontury szybko i z regulowaną siłą. Rejestruje on prawidłową pozycję montażową, a następnie błyskawicznie i bardzo precyzyjnie montuje części ze specyficzną dla osi dokładnością momentu wynoszącą +/- 2% momentu maksymalnego. Robot LBR iiwa całkiem samodzielnie znajdzie w okamgnieniu drobne, filigranowe części.

Samodzielność

Układ sterowania KUKA Sunrise Cabinet robota LBR iiwa umożliwia szybkie uruchomienie nawet w przypadku kompleksowych zadań. Zrób z niego trzecią ręką człowieka - i pozwól mu samodzielnie oraz niezawodnie wykonywać nieergonomiczne, monotonne zadania.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: