PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


SCHUNK PGN-plus-P
Producent: SCHUNK
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2019-01-25 08:49

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Flagowy chwytak SCHUNK teraz dostępny także w wersji pyłoodpornej oraz w wersji certyfikowanej do użytku w atmosferze wybuchowej (ATEX)

Firma SCHUNK rozszerza portfolio produktowe uniwersalnych chwytaków PGN-plus-P: wszystkie rozmiary PGN-plus-P są teraz dostępne w wersji ATEX, certyfikowanej do użytku w atmosferze wybuchowej. Do końca roku wszystkie rozmiary będą dostępne także w wersji pyłoodpornej, jako część katalogowej oferty SCHUNK, wraz z odpowiednimi zestawami do doposażenia istniejących chwytaków. Wersję pyłoodporną można łączyć z innymi cechami produktu, jak możliwość stosowania w strefie zagrożenia wybuchem, bezkorozyjność, odporność na działanie wysokiej temperatury, czy wersja precyzyjna- tak, aby użytkownicy dysponowali większą elastycznością przy wyborze wariantów urządzenia.

Bezobsługowość przez cały okres eksploatacji

Chwytak PGN-plus-P firmy SCHUNK to realizacja jasno wytyczonego celu: większa wydajność przy niezmiennych wymiarach. Dzięki temu uzyskuje się lepszą dynamikę procesów, oszczędność miejsca oraz oszczędność kosztów inwestycyjnych. Wymiar wspornika między sześcioma przenoszącymi obciążenie ramionami opatentowanej prowadnicy wielozębnej został dwa lata temu zwiększony o 40%, a powierzchnia owalnego tłoka o około 15%, co spowodowało spore zamieszanie na rynku. Możliwe stało się przenoszenie wyższych maksymalnych momentów obrotowych, zakładanie dłuższych palców oraz przenoszenie cięższych elementów. Nowa konstrukcja bestsellera firmy SCHUNK zmniejsza zużycie i wydłuża żywotność, nawet pod normalnym obciążeniem. Ponadto kieszenie smarowe, rozmieszczone obwodowo w prowadnicy wielozębnej zapewniają ciągłe smarowanie powierzchni ślizgowych, a chwytak eksploatowany w czystym środowisku jest bezobsługowy przez cały cykl eksploatacji.

Duża różnorodność opcji

Zakres wyposażenia chwytaków z rodziny PGN-plus-P jest wyjątkowy. Firma SCHUNK domyślnie wprowadziła możliwości połączeń śrubowych, podparcia lub centrowania. Na żądanie moduły dostępne są również z dodatkowym sprężynowym mechanizmem bezpieczeństwa do mechanicznego utrzymywania siły chwytania oraz z modułami kompensacyjnymi do kompensowania odchyłek kątowych. Duże wrażenie robi także oferta czujników. Firma SCHUNK dostarcza między innymi specjalne systemy czujników radiowych, które monitorują bezprzewodowo skok szczęk chwytaka i są przeznaczone do stosowania w obrabiarkach, na ograniczonej przestrzeni lub w środowiskach z obecnością agresywnych mediów.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: