PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


SCHUNK Co-act EGL-C
Producent: SCHUNK
Na rynku od:
2019

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2019-04-30 11:38

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Chwytak o długim skoku do zastosowań opartych na współpracy człowieka z robotem.

Chwytak SCHUNK Co-act EGL-C o długim skoku, to kamień milowy na drodze do osiągnięcia kompleksowej współpracy człowieka z robotem. Będąc pierwszym na świecie chwytakiem o długim skoku do zastosowań obejmujących współpracę człowieka z robotem, zapewnia siłę chwytania wynoszącą do 450 N w połączeniu z długim 42,5-centymetrowym skokiem na palec. Ten zasilany 24-woltowo inteligentny chwytak nadaje się do przenoszenia detali o masie do 2,25 kg i może być wykorzystywany w rozmaitych zastosowaniach.

Chwytak SCHUNK Co-act EGL-C wyposażono w układ połączonego pomiaru siły i przemieszczenia, aby mimo dużej siły chwytania nie wykraczał poza biomechaniczne wartości graniczne określone w normie ISO/TS 15066. Szczęki do pomiaru siły oraz enkodery inkrementalne wbudowane w szczęki bazowe stale monitorują odpowiednio siłę chwytania oraz położenie poszczególnych palców chwytaka.

Chwytak SCHUNK z serii Co-act o dużej mocy i długim skoku jest dostarczany w postaci w pełni zmontowanej i jest dostępny z interfejsami pasującymi do robotów HRC, w tym dostarczanych przez przedsiębiorstwa, takie jak KUKA, YASKAWA, FANUC, Universal Robots i NACHI, dzięki czemu możliwe jest jego szybkie i proste uruchomienie za pomocą funkcji Plug & Work. Proces programowania ułatwia kreator uruchamiania. Dodatkowo interfejs diagnostyczny pozwala na dostęp do najistotniejszych danych dotyczących procesów i statusów chwytaka podczas pracy. Aby współpraca z użytkownikiem przebiegała sprawnie i intuicyjnie, chwytak został wyposażony w kolorowe diody LED, które mogą być wykorzystywane do sygnalizowania odpowiedniego statusu modułu. Inteligentnym chwytakiem SCHUNK Co-act EGL-C można opcjonalnie sterować i obsługiwać go poprzez magistrale PROFINET, EtherCAT, EtherNet/IP, Modbus/TCP lub TCP/IP. Rozwiązanie zapewniające oszczędność przestrzeni - wszystkie elektroniczne układy sterowania i regulacji są zamontowane wewnątrz obudowy - umożliwia wykorzystanie urządzenia w sposób zdecentralizowany. Praca w warunkach napięcia roboczego 24 V DC umożliwia zastosowania mobilne. Stabilne prowadnice i bezszczotkowe serwomotory zapewniają wysoki poziom stabilności oraz długotrwałą i niezawodną pracę przy minimalnych kosztach konserwacji.
Chwytak będzie dostępny w sprzedaży od końca 2019 r
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: