PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Mechatroniczny moduł obrotowy SCHUNK ERM
Producent: SCHUNK
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2019-08-23 13:44

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Rosnące zapotrzebowanie na możliwie jak najbardziej niezawodne i bezobsługowe systemy automatyzacji oraz coraz delikatniejsze komponenty, efektywność kosztowa i energetyczna wymagają stosowania inteligentnych technologii. Odpowiedzią firmy SCHUNK w zakresie modułów obrotowych i wahliwych są nowoczesne moduły mechatroniczne.

Elektrycznie napędzany moduł obrotowy SCHUNK ERM ukazuje ogromne zalety stosowania mechatroniki również przy dużych obciążeniach. Moduł ten łączy wysokie momenty z dużą precyzją, co sprawia, że jest on idealny do precyzyjnego pozycjonowania i reorientacji ciężkich obrabianych przedmiotów w produkcji samochodowej. Zwiększa to elastyczność w procesie projektowania, ponieważ spontaniczne zmiany w schemacie przenoszenia mogą być zaprogramowane tak szybko, jak następuje zmiana rodziny części obrabianych. Z drugiej strony jest to skrócenie czasu uruchomienia, ponieważ w przeciwieństwie do pneumatycznych modułów obrotowych, moduły ERM umożliwiają precyzyjne kompensowanie tolerancji w inżynierii instalacji z precyzyjnym ruchem obrotowym.
Ponadto, podczas konfiguracji lub konserwacji, możliwe jest działanie modułów z mniejszą prędkością, co nie tylko zapobiega uszkodzeniom, ale również znacznie zmniejsza czas potrzebny na początkowe uruchomienie systemu. Adaptacyjna konstrukcja modułów ERM umożliwia stosowanie wszystkich standardowych przemysłowych silników serwo. Specjalna 4x90˚ przekładnia, umożliwia optymalne dopasowanie konturów modułu obrotowego i zespołu napędowego stosowanych w modułach portalowych. Standardowe otwory o średnicy 22 mm umożliwiają bardzo zwartą konstrukcję systemu. Osiem zintegrowanych przepustów pneumatycznych dostarcza sprężone powietrze do siłowników pneumatycznych zainstalowanych za modułem. Typ 160 posiada maksymalny moment obrotowy 75 Nm i maksymalny moment napędowy 2 Nm.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: