PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Plug & Work dla UR - EGL SCHUNK
Producent: SCHUNK
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2020-03-31 10:06

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Firma SCHUNK rozszerza asortyment Plug & Work dla Universal Robots o czuły chwytak o długim skoku do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek.

Systemy modułowe End-of-Arm firmy SCHUNK przeznaczone dla Universal Robots, umożliwiają indywidualną i szybka automatyzację zadań związanych z obsługa i montażem. Modułowy system zawiera czujniki siły/ momentu obrotowego, systemy wymiany i szeroką gamę chwytaków. Komponenty przygotowane są do mechanicznego i elektrycznego bezpośredniego połączenia z robotami UR wielkości 3, 5 i 10. Portfolio Plug & Work dla Universal Robots, to aż 36 możliwości kombinacji pokrywających szeroki zakres aplikacji.

Teraz dla robotów o niewielkiej wadze z serii CB i e-series od Universal Robots SCHUNK po raz pierwszy oferuje niezawodny mechatroniczny chwytak o długim skoku do załadunku obrabiarki, który umożliwia stosowanie zmiennych sił chwytania rzędu 50 do 600 N z dowolnie programowanym skokiem o wielkości 42,5 mm na palec.

Dzięki chwytakowi w systemie Plug & Work firma SCHUNK wyznacza nowy standard pod względem elastyczności, siły i funkcjonalności dla ramion robotów Universal Robots, w środowiskach czystych i zanieczyszczonych. Ten oferujący chwytanie siłowe, inteligentny chwytak obsługuje naprzemiennie i niezawodnie rozmaite części o wadze do 3 kg, w tym detale cienkie lub wrażliwe na odkształcenie. Lita aluminiowa obudowa, stabilne prowadnice i bezszczotkowy serwomotor zapewniają wysoką wytrzymałość i trwałą, niezawodną siłę chwytania w całym zakresie skoku przy minimalnych kosztach utrzymania. W przypadku awarii zasilania uruchamiany elektrycznie hamulec gwarantuje utrzymanie położenia palców chwytaka bez potrzeby jego ponownego określania.
Zalety - Korzyści dla użytkownika

Regulacja siły chwytania w dużym zakresie-
możliwość delikatnego lub mocnego chwytania różnych elementów

Długi i dowolnie programowalny skok-
elastyczność przy przenoszeniu detali

W pełni zintegrowany elektroniczny układ sterująco-zasilający-
możliwość zaprojektowania zdecentralizowanego systemu sterowania

Uniwersalne opcje aktywacji-
łatwa integracja z serwo sterowanymi systemami za pośrednictwem magistrali PROFINET, PROFIBUS lub CAN

Złącza zgodne ze standardem przemysłowym-
łatwe podłączanie elektryczne

Interfejs serwisowy: USB Host i USB Device-
wygodne ustawianie parametrów i aktualizowanie oprogramowania za pomocą dysku USB lub komputera PC

Enkoder obrotowy oraz przełącznik typu DIP-
do ręcznego adresowania magistrali Fieldbus, ustawiania przepustowości i wykonywania funkcji serwisowych

Minimalne nakłady na oddanie do eksploatacji
Zestaw startowy EGL firmy SCHUNK składa się z inteligentnego serwochwytaka o odpowiednich płytach adapterowych, kabli, standardowych części oraz wtyczki URCaps, która znacząco upraszcza programowanie tego mechatronicznego rozwiązania. Inteligentne, łatwe do zrozumienia funkcje działające w dobrze znanym interfejsie UR oraz wstępnie skonfigurowane parametry pozwalają uruchomić i zaprogramować chwytak w ciągu 15 min. Na zamówienie, zestaw startowy może róznież zawierać uniwersalne palce chwytaka i wkładki mocujące. Pozwala to na wyjątkowo szybkie i łatwe wprowadzenie do załadunku narzędzia maszyny w lekkich robotach Universal Robots. W porównaniu z chwytakami konwencjonalnymi czas związany z projektowaniem, uruchomieniem i programowaniem zostaje skrócony z 1–2 dni do mniej niż jednej godziny.

Pełna gama systemów chwytakowych
Gama produktów Plug & Work firmy SCHUNK dla Universal Robots obejmuje chwytaki do współpracy człowieka z robotem, chwytaki pneumatyczne i elektryczne, czujniki i systemy wymiany. Przy maksymalnej sile chwytania między 140 a 930 Nm i w zakresie skoku od 6 do 42,5 mm, pokrywa ona szeroki zakres zastosowań zarówno w konwencjonalnej automatyce, jak i w zastosowaniach opartych na współpracy człowiek-robot. Zakres systemów chwytakowych jest dzięki temu odpowiedni zarówno dla tych, którzy rozpoczynają wdrażanie procesów automatyzacji, jak i dla profesjonalistów w branży obróbki skrawaniem, branży motoryzacyjnej i elektronicznej oraz w wielu innych branżach, których celem jest wykorzystanie potencjału automatyzacji z wykorzystaniem robotów UR.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: