PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


Wrzeciono gratujące CDB SCHUNK
Producent: -
Na rynku od:
-

Firma zgłaszająca:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Data zgłoszenia:
2020-04-30 10:25

Kontakt:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
ul. Puławska 40 A
05-500 Piaseczno
tel.: 022 726 25 00
fax: 022 726 25 25
https://schunk.com/pl_pl/strona-glowna/
info@pl.schunk.com
OPIS
Robot zamiast ręcznej pracy: automatyczne gratowanie za pomocą sprawdzonych ostrzy

Po raz pierwszy procesy ręcznego gratowania mogą zostać zautomatyzowane dzięki zrobotyzowanemu narzędziu do gratowania CDB od firmy SCHUNK bez konieczności rezygnowania ze sprawdzonych ostrzy gratujących. Sterowane, kompatybilne narzędzie do gratowania jest odpowiednie do wspomaganego przez robota gratowania detali z tworzywa sztucznego, aluminium, stali, mosiądzu i innych materiałów o różnorodnych geometriach. Może być ono stosowane do gratowania części perforowanych, armatury domowej i przemysłowej, a także do komponentów z tworzyw sztucznych lub metalu w sektorze motoryzacyjnym lub lotniczym.
Ponieważ konwencjonalne ostrza do gratowania, które były dotychczas używane ręcznie, można w pełni wykorzystać w narzędziu zrobotyzowanym, możliwe jest szybkie i proste przejście z obsługi ręcznej na pracę automatyczną. Fachowa wiedza istniejąca w zakładach produkcyjnych na temat ostrzy, uchwytów ostrzy i procesu gratowania może być nadal wykorzystywana bez zmian. Elastyczne narzędzie zrobotyzowane naśladuje proces ręcznego gratowania w sposób możliwie najdokładniejszy i z zachowaniem niezmiennej wysokiej jakości. Różnice w położeniu, zakresy tolerancji detali oraz zakresy tolerancji robota są kompensowane osiowo o maks. 8 mm i promieniowo o ok. ± 5,5°. Możliwość indywidualnego sterowania siłą kompensacji (osiowo: 13–66 N, promieniowo: 13–62 N). Dzięki temu narzędzie gwarantuje wysokiej jakości rezultaty procesu gratowania oraz zmniejsza liczbę odrzutów, a jednocześnie wymaga minimalnych nakładów pod względem programowania. Standardowe mocowanie narzędzia zapewnia krótki czas ustawienia przy wymianie ostrzy, pozwalając również na wykorzystanie narzędzia do gratowania małych serii w sposób ekonomiczny.
W porównaniu z ręcznymi procesami gratowania gratowanie wspomagane przez robota ma wiele zalet: wyraźnie odciąża operatorów z ciężkich, niebezpiecznych i pracochłonnych czynności związanych z gratowaniem. Ponadto pozwala uzyskać jednolitą jakość, a w przypadku pracy automatycznej możliwe jest całodobowe gratowanie bez obecności operatora.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: