PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


MOBOT eduRunner MW nowe rozwiązanie do nauki robotyki mobilnej
Producent: WObit
Na rynku od:
2020

Firma zgłaszająca:
WObit E.K.J. Ober

Data zgłoszenia:
2020-07-14 11:16

Kontakt:
WObit E.K.J. Ober
Dęborzyce 16
62-045 Pniewy
tel.: 48 61 22 27 422
fax: 48 61 22 27 439
www.wobit.com.pl
wobit@wobit.com.pl
OPIS
W ofercie WObit dostępna jest nowa platforma edukacyjna przeznaczona do zajęć z zakresu robotyki mobilnej. MOBOT eduRunner MW daje nowe, szerokie możliwości rozwoju dla szkół technicznych i uczelni wyższych zajmujących się automatyką, robotyką i mechatroniką.

Z nowym robotem, WObit konsekwentnie realizuje swoją misję poruszamy wyobraźnię - stworzoną przez Witolda Obera, założyciela firmy. WObit od wielu lat upowszechnia robotykę wśród szerokiego grona dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pokazuje możliwości, jakie ona daje. Tworząc i dostarczając roboty mobilne, takie jak nowy MOBOT eduRunner MW, WObit udostępnia innowacyjne narzędzia do efektywnego nauczania w takich dziedzinach jak robotyka, sterowanie napędami, programowanie czy pomiary.

Szerokie możliwości rozwoju

MOBOT eduRunner MW to kompaktowa i niezwykle funkcjonalna konstrukcja wyposażona w cztery napędy kół omnikierunkowych, przy których znajdują się kierunkowskazy, dotykowy panel HMI, wyłącznik bezpieczeństwa, przyciski funkcyjne oraz skaner laserowy 2D z funkcją bezpieczeństwa. Do nawigacji stosowany jest system laserowego mapowania terenu (LMS) pozwalający na autonomiczną pracę.

Niewielkie wymiary i waga pozwalają na zastosowanie robota w rozmaitych przestrzeniach. Na obudowie robota umieszczone są płyty montażowe, do których użytkownik może w łatwy sposób przymocować dodatkowe komponenty np. czujniki. W standardowej wersji MOBOT eduRunner MW jest wyposażony w jeden skaner 2D, opcjonalnie może być wyposażony w dwa skanery 2D. Dodatkowo istnieje możliwość montażu kamery do śledzenia linii i rozpoznawania kodów QR umieszczonych na posadzce, a także w opcjonalny czytnik RFID. Napęd na koła Mecanum umożliwia wielokierunkowy ruch oraz precyzyjną kontrolę i pozycjonowanie robota.

Intuicyjne oprogramowanie

Do programowania maszyny służy oprogramowanie MOBOT RoutePlanner, to samo, które jest stosowane w robotach MOBOT AGV pracujących w przemyśle. RoutePlanner służy do konfiguracji robota, mapowania otoczenia, a korzystając z nawigacji laserowej LMS zaprogramowania misji, które robot ma samodzielnie wykonywać. Użytkownik, korzystając z oprogramowania, może tworzyć programy z trasą robota oraz zadaniami do wykonania (np. dojazdu z zadanego miejsca i pomiar przy użyciu czujnika znajdującego się na płycie montażowej), a także ręcznie sterować robotem przy użyciu klawiatury komputera oraz dodawać punkty charakterystyczne trasy, w których ma być przeprowadzona pewna akcja.

Z robotem mobilnym MOBOT eduRunner MW można zrealizować w sposób modularny różne funkcje robota mobilnego, od doświadczeń ze sterowaniem autonomicznym, sterowaniem wielokierunkowym, poprzez badanie zachowań robota mobilnego wyposażonego w czytnik RFID, czujniki odległości, do zadań inspekcyjnych i innych.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: