PATRONI ROBOTYKI:
 

PRODUKTY


ALVO Ultra V-bot mobilny robot dezynfekujący UV-C
Producent: ALVO Medical
Na rynku od:
2020

Firma zgłaszająca:
WObit E.K.J. Ober

Data zgłoszenia:
2020-10-15 12:46

Kontakt:
WObit E.K.J. Ober
Dęborzyce 16
62-045 Pniewy
tel.: 48 61 22 27 422
fax: 48 61 22 27 439
www.wobit.com.pl
wobit@wobit.com.pl
OPIS
W odpowiedzi na potrzebę urządzenia skutecznie zwalczającego groźne patogeny, a przy tym łatwego w obsłudze powstał ALVO Ultra V-bot. Nowy robot to rezultat współpracy trzech partnerów technologicznych WObit, ALVO Medical oraz LUXIONA.

W ALVO Ultra V-bot zastosowana jest sprawdzona technologia światła UV-C, niszcząca kwas nukleinowy (DNA) groźnych patogenów chorobotwórczych, w tym SARS-CoV- 2.

Bezpieczne i autonomiczne działanie

Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu i autonomicznej nawigacji laserowej, ALVO Ultra V-bot może realizować automatyczną, zaprogramowaną dekontaminację pomieszczenia. Dostępny jest także tryb ręczny, w którym operator korzystając z aplikacji na tablecie, oraz informacji z przedniej kamery robota zdalnie przemiesza urządzenie po wybranych pomieszczeniach.

Solidny design i wyposażenie w duże koła terenowe pozwalają na sprawne przemieszczanie się robota nawet po nierównym terenie i pokonywanie progów. Konstrukcja podstawy jezdnej umożliwia autodekontaminację kół, niski punkt zamocowania kolumny napromieniowującej umożliwia prowadzenie procesu dekontaminacji w stosunku do spodów blatów, biurek, natomiast wysokość maksymalna przy odpowiedniej mocy świetlówek pozwala na dezynfekcję ścian pod sufit.

Unikatowa klasa szczelności (IP65) pozwala na zdezynfekowanie powracającego ze strefy skażonej robota w obszarze dolnych rejestrów podstawy i podwozia ciągłym strumieniem lub sprejem z bezpiecznej odległości.

Zatrudnienie robota do realizacji dekontaminacji to oszczędność dla instytucji i firm, które zdecydują się na inwestycję w nową, innowacyjną technologię. Po zaprogramowaniu ALVO Ultra V-bot może pracować autonomicznie, oszczędzając czas personelu, który może skoncentrować się na wykonywaniu innych zadań. Co więcej, dekontaminacja UV-C kontrolowana jest zdalnie, dlatego personel nie jest narażony na bezpośredni kontakt z patogenami, silnymi środkami dezynfekcyjnymi oraz promieniowaniem UV-C.

Eliminowanie niebezpiecznych patogenów ze środowiska jest konieczne nie tylko w szpitalach, szczególnie w nowej rzeczywistości epidemicznej. ALVO Ultra V-bot zapewnia wysoką skuteczność dekontaminacji we wszystkich ważnych przestrzeniach publicznych: salach koncertowych, szkołach, zakładach produkcyjnych, klubach sportowych, centrach handlowych, laboratoriach itp.
 
x
DODAJ ZAPYTANIE
Zamieszczanie zapytań ofertowych w portalu Robotyka.com jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi zobowiązaniami. Wprowadź dane dotyczące poszukiwanego produktu/usługi: