PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2015-01-13 13:53

Roboty Mitsubishi w branży farmaceutycznej

Kroplówka to stałe wyposażenie szpitali, bez którego ciężko sobie wyobrazić podawanie leków dożylnych. Co sprawia, że każdy z tych plastikowych pojemników z kawałkiem gumowego wężyka spełnia wyśrubowane standardy branży farmaceutycznej? Odpowiedź jest prosta: roboty Mitsubishi Electric.

Clinico Medical to wiodący producent leków i urządzeń medycznych do żywienia pozajelitowego. Spółka należy do międzynarodowej grupy Fresenius Kabi, związanej z branżą farmaceutyczną od 1462 roku, kiedy to otwarta została pierwsza apteka, należąca do rodziny Freseniusów. Ostatnie dekady, obok wzrostu produkcji leków, zaowocowały również znacznymi zmianami w technologii, stosowanej w fabrykach.

Owocna współpraca pomiędzy Clinico Medical i Mitsubishi Electric pozwoliła na otwarcie nowej, całkowicie innowacyjnej linii do produkcji kroplówek pod koniec 2013 roku. Głównym problemem, jaki napotykają inżynierowie podczas projektowania tego typu aplikacji, jest giętkość elementów z tworzyw sztucznych. Dwa roboty RV-F, dzięki unikalnemu chwytakowi, zaprojektowanemu przez inżynierów z Clinico i Mitsubishi, niezwykle szybko i precyzyjnie umieszczają wężyk w ciasno spasowanym otworze komory kroplowej. Dzięki zastosowaniu robotów Mitsubishi udało się uzyskać wyjątkową powtarzalność procesu, co pozwala na spełnienie wyśrubowanych norm jakościowych, tak ważnych przy produkcji wyrobów medycznych. Rzec by można, że produkowane kroplówki są do siebie podobne… jak dwie krople wody.


 "Zbudowana przez nas aplikacja ma na razie charakter prototypowy i nie jest używana na co dzień w fabryce. Stanowi raczej wyjście do rozwoju pomysłów na temat wdrażania nowych rozwiązań. Wielce prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizuje technologie stosowane podczas wytwarzania urządzeń do żywienia pozajelitowego takich jak np. kroplówki" – mówi Jarosław Maćków z Fresenius Kabi Clinico Medical.

Autor: Wojciech Bracha

Artykuł pochodzi z magazynu Mitsubishi Electric News.
_____________________________________________

Dzięki 90 latom doświadczeń w dostarczaniu wysokiej jakości, niezawodnych produktów - zarówno klientom korporacyjnym, jak i indywidualnym - firma Mitsubishi Electric Corporation jest niekwestionowanym liderem produkcji, marketingu oraz sprzedaży sprzętu elektrycznego i elektronicznego, stosowanego w branży komunikacji i przetwarzania informacji, wykorzystania przestrzeni kosmicznej i komunikacji satelitarnej, elektroniki użytkowej, technologii przemysłowej, jak również produktów dla sektora energetyki, wody i ścieków, transportu i urządzeń budowlanych.

Firma zatrudnia około 114 000 pracowników i w roku obrachunkowym zakończonym 31 marca 2011 odnotowała skonsolidowaną sprzedaż dla grupy rzędu 32,2 miliarda euro. Nasze biura sprzedaży, ośrodki badań i rozwoju oraz zakłady produkcyjne znajdują się w ponad 30 państwach. Od 1978 roku niemiecka siedziba Mitsubishi Electric mieści się w Ratingen, w pobliżu Duesseldorfu. Spółka zależna, w całości należąca do Mitsubishi Electric Corporation (Japonia), zarządza sprzedażą, serwisem oraz wsparciem technicznym dla dziewięciu dywizji w różnych państwach europejskich.

Mitsubishi Electric Europe B.V. jest pełnoprawną spółką zależną Mitsubishi Electric Corporation - Japan, odpowiedzialną przez ostatnie 30 lat za sprzedaż, serwis i wsparcie techniczne produktów automatyki przemysłowej na rynku europejskim.  

Źródło: www.me-news.mpl.pl/podobne-jak-dwie-kroplowki