PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2015-04-29 09:43

Zrobotyzowana linia obsługi maszyn w GKN Driveline

Dostawca półproduktów dla branży automotive, GKN Driveline z Oleśnicy korzysta ze zrobotyzowanych rozwiązań włoskiej firmy Comau. Do tej pory wdrożonych w zakładzie zostało osiem robotów w aplikacjach obsługi maszyn przez certyfikowanego integratora Comau - firmę DSWW z Wrocławia.

Zainstalowane roboty wyposażone zostały w odpowiednie chwytaki, które umożliwiają skrócenie cyklu obróbki detali do minimum. W linii zainstalowano głównie roboty rodziny NS o udźwigu 12 i 16 kg oraz zasięgu ramienia niemal dwóch metrów (1.85 m). Roboty pracują nieustannie przez 24 h oraz 7 dni w tygodniu, a dzięki ich wysokiej powtarzalności i wydajności w pełni realizują wysokie wymagania branży automotive. Wynik pracy integratora DSWW, który zajął się wdrażaniem robotów Comau, został doceniony przez władze GKN kolejnym kontraktem na wdrożenie dwóch stanowisk zrobotyzowanych Comau, które w niedalekiej przyszłości będą rozwijać możliwości produkcyjne zakładu GKN Driveline.

___________________________________________________________

COMAU ROBOTICS to rzetelny partner w zakresie robotyzacji procesów technologicznych oraz szeroko rozumianych usług serwisowych, posiadający ponad 36 lat doświadczenia w robotyzacji oraz największą bazę, ponad 1700 zainstalowanych robotów w Polsce. COMAU to największa firma z branży robotyki w Polsce, zatrudniająca ponad 200 pracowników.

Firma posiada w swojej ofercie roboty przemysłowe 6-osiowe o udźwigach od 6 kg do 600 kg i zasięgach od 999 mm do 3,7 m, kompletny zakres obrotników spawalniczych i pozycjonerów, tory jezdne dla robotów przemysłowych oraz dodatkowy osprzęt dla aplikacji spawania, zgrzewania, paletyzacji, klejenia, obsługi maszyn i automatyzacji pras. COMAU ROBOTICS oferuje także specjalne 4-osiowe roboty paletyzujące, specjalne roboty spawalnicze z przelotowym nadgarstkiem a także jedyne na Świecie roboty Smart Laser z optyką zintegrowaną w ramieniu robota, dedykowane do zgrzewania laserowego.

COMAU ROBOTICS to także jeden z nielicznych producentów, którego roboty przemysłowe, kontrolery i panele programowania projektowane są przez specjalny dział przemysłowego designu, dzięki czemu instalacje oparte na robotach COMAU są nie tylko funkcjonalne, ale też posiadają unikalny wygląd, wyróżniający je na tle konkurencji.

Comau Poland Sp. z o.o.
ul. Turyńska 100
43-100 Tychy, Polska
tel. +48 32 217 94 02
tel. +48 32 217 99 55

Handlowcy:
Michał: 510 994 251
Marcin: 510 994 845
Roland: 502 185 678
Grzegorz: 510 998 108

Kontakt mailowy:
robotyka.pl@comau.com
www.comau.com
www.comauonline.pl   

Źródło: COMAU Poland, www.comau.com