PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2015-06-09 10:41

Zgrzewanie zrobotyzowane w Henschel Engineering Automotive

Roboty włoskiego producenta, firmy Comau zostały wdrożone w aplikacji zrobotyzowanego zgrzewania punktowego naczep transportowych dla branży automotive. Roboty działają w Kostrzynie nad Odrą w firmie Henschel Engineering Automotive.

Przy tej realizacji firma Comau Poland w całości wzięła na siebie kwestie projektowe oraz wdrożeniowe, a sam projekt bazował na autorskim rozwiązaniu Versaflex, który działa w zakładach branży motoryzacyjnej na całym świecie. Jak można zobaczyć na poniższym filmie, roboty Comau są podwieszone na konstrukcji, przez co zaoszczędzono miejsce i poprawiono dostęp do miejsc zgrzewany, a także skrócono cały cykl. Ponadto czas w jakim udało się przebudować stanowisko obniżono do minimum, dzięki czemu Henschel Engineering Automotive, mogło skorzystać z usług robotów Comau, możliwie najszybciej. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym.

 
___________________________________________________________

COMAU ROBOTICS to rzetelny partner w zakresie robotyzacji procesów technologicznych oraz szeroko rozumianych usług serwisowych, posiadający ponad 36 lat doświadczenia w robotyzacji oraz największą bazę, ponad 1700 zainstalowanych robotów w Polsce. COMAU to największa firma z branży robotyki w Polsce, zatrudniająca ponad 200 pracowników.

Firma posiada w swojej ofercie roboty przemysłowe 6-osiowe o udźwigach od 6 kg do 600 kg i zasięgach od 999 mm do 3,7 m, kompletny zakres obrotników spawalniczych i pozycjonerów, tory jezdne dla robotów przemysłowych oraz dodatkowy osprzęt dla aplikacji spawania, zgrzewania, paletyzacji, klejenia, obsługi maszyn i automatyzacji pras. COMAU ROBOTICS oferuje także specjalne 4-osiowe roboty paletyzujące, specjalne roboty spawalnicze z przelotowym nadgarstkiem a także jedyne na Świecie roboty Smart Laser z optyką zintegrowaną w ramieniu robota, dedykowane do zgrzewania laserowego.

COMAU ROBOTICS to także jeden z nielicznych producentów, którego roboty przemysłowe, kontrolery i panele programowania projektowane są przez specjalny dział przemysłowego designu, dzięki czemu instalacje oparte na robotach COMAU są nie tylko funkcjonalne, ale też posiadają unikalny wygląd, wyróżniający je na tle konkurencji.

Comau Poland Sp. z o.o.
ul. Turyńska 100
43-100 Tychy, Polska
tel. +48 32 217 94 02
tel. +48 32 217 99 55

Handlowcy:
Michał: 510 994 251
Marcin: 510 994 845
Roland: 502 185 678
Grzegorz: 510 998 108

Kontakt mailowy:
robotyka.pl@comau.com
www.comau.com
www.comauonline.pl    

Źródło: COMAU Poland, www.comau.com