PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2016-02-23 14:31

Mitsubishi Electric to od lat synonim szybkości, niezawodności oraz precyzji. Teraz czas na kategorię super ciężką!

Tegoroczna edycja Targów Automaticon zapowiada się wyjątkowo. Motywem przewodnim będzie "waga ciężka", która niekoniecznie do tej pory była kojarzona z Mistubishi Electric. Chcielibyśmy zaprosić Państwa na europejską premierę robota ramieniowego o udźwigu do 70 kg. Ponadto, będziemy prezentować m.in. napędy serwo o dużych mocach oraz przetwornice częstotliwości niskiego i średniego napięcia.

Długo wyczekiwane roboty MELFA o udźwigu do 70 kg  to rozszerzenie naszej oferty szybkich i precyzyjnych robotów ramieniowych. Nowe modele RV-35F, RV-50F i RV-70F posiadają zasięg do 2m oraz udźwig odpowiednio do 35, 50 lub 70 kg. Roboty programowane w RT Toolbox2, kontrolowane są przez jednostkę serii CR700, co powoduje, że posiadają szeroką gamę funkcji i mimo swych dużych udźwigów wciąż oferują bardzo dobre parametry powtarzalności, szybkości oraz zakresów ruchu. Roboty ramieniowe znajdą zastosowanie na końcówkach linii produkcyjnych przy pakowaniu w opakowania zbiorcze oraz paletyzacji. Dodatkowo wykorzystać je można podczas pracy z ciężkimi obiektami np. przy współpracy z obrabiarkami.  Niewątpliwym atutem jest to, że roboty te mogą być uzupełnieniem linii wyposażonej w kompaktowe roboty Mitsubishi Electric, dzięki czemu możemy oferować Państwu kompleksowe rozwiązania.

robot_robotyka_automatyka_mitsubishi_electric_1

Jednym z najczęstszych pojęć pojawiających się w idei Industry 4.0 i związanych z nią pojęć na całym świecie są dane - ogromna ilość danych jest generowana przez wiele urządzeń w czasie rzeczywistym i jest dzielona przez nie w celu zapewnienia przejrzystego widoku procesów. Aby wykonać ten zabieg skutecznie, kluczowym wymogiem jest przepustowość. W tym miejscu z pomocą przychodzi CC-Link IE, który jest obecnie jedynym otwartym protokołem przemysłowym Ethernet działającym przy prędkościach gigabitowych. Niewątpliwie jest zatem technologią przemysłową Ethernet z szerokim pasmem, a tym samym oferuje największy potencjał do wspierania potrzeb Industry 4.0, teraz i w przyszłości.

robot_robotyka_automatyka_mitsubishi_electric_2
Chcielibyśmy Państwu przedstawić nowe przetwornice częstotliwości serii FR-A840 Plus CNR oraz Roll-to-Roll. Falownik typu FR-A840 Plus CNR został zaprojektowany i wyprodukowany do pracy w aplikacjach suwnic. Natomiast przetwornice typu RTR (Roll-to-Roll) idealnie sprawdzą się w aplikacjach przewijania, nawijania, odwijania. Przetwornice częstotliwości serii FR-A840 w standardzie posiadają wbudowany m.in.: sterownik PLC programowalny wg IEC-61131, filtr przeciwzakłóceniowy czy wejście SAFETY Safe Torque Off (STO).

robot_robotyka_automatyka_mitsubishi_electric_3
Na naszym stoisku nie może zabraknąć gwiazdy poprzedniej edycji Automaticon – platformy iQ-R, w którą wyposażone będzie nasze stanowisko demonstracyjne z 5-osiowym manipulatorem X-Y, przetwornic częstotliwości serii 800 wykorzystanych w procesie sortowania w maszynie pakującej czy też innych naszych flagowych produktów.


Oprócz naszych elementów automatyki chcielibyśmy Państwu przedstawić również koncepcję doskonalenia produkcji przemysłowej – Pokayoke. Słowo, które kojarzyć się może bardziej z japońskimi kreskówkami aniżeli z zaawansowaną techniką usprawnienia produkcji, w wolnym tłumaczeniu oznacza unikanie pomyłek. Słowa Seneki Młodszego: Mylić się jest rzeczą ludzką są aktualne po dziś dzień. O ile problemy zautomatyzowanej linii produkcyjnej można z większym bądź mniejszym trudem rozwiązać, to błędy ludzkie wynikające ze zmęczenia czy monotonności pracy są nieuniknione. Podczas Targów opowiemy Państwu o idei japońskiej techniki Pokayoke, historii oraz jej zastosowaniu w przemyśle i życiu codziennym.


Dla osób, które odwiedzą nasze stanowisko przygotowaliśmy moc atrakcji, także już teraz zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska B14/C11 w dniach 1-4 marca 2016 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI!

Źródło: http://pl.mitsubishielectric.eu/