PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-02-21 12:04

Comau: Dzień Robotyki w PIAP

Dnia 13 lutego w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów odbył się Dzień Robotyki organizowany przez Comau Poland oraz właśnie PIAP. Wydarzenie zgromadziło niemal 150 osób związanych z Automatyką i Robotyką w polskim przemyśle.

Dzień robotyki miał na celu poszerzenie wiedzy gości o możliwościach wykorzystania robotów w różnych aplikacjach. Połączenie ciekawych prelekcji z prezentacją nowoczesnych rozwiązań wspierających optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych, było elementem, który cieszył się dużym zainteresowaniem gości. Z bliska można było się przyjrzeć procesom spawania wspieranymi przez firmę Fronius, paletyzacji gdzie wykorzystano czujniki Balluff czy handlingu przy użyciu chwytaków PIAB oraz Schunk.

robot_robotyka_automatyka_comau_piap_dzien_robotyki

Roboty Comau standardowo wspierane były przez komponenty firmy B&R, natomiast całość ekspozycji była zabezpieczona przez wygrodzenia Troax. Zaprezentowane zostały korzyści związane z zastosowaniem robotów na liniach produkcyjnych oraz doświadczenie PIAP-u i Comau dotyczące wdrożeń stanowisk zrobotyzowanych w kilku zakładach produkcyjnych.

robot_robotyka_automatyka_comau_piap_dzien_robotyki

 

O firmie Comau

Comau to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa sieć obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 12 600 osób. Comau wykorzystuje najnowsze technologie i procesy do opracowywania zaawansowanych, gotowych do użytku systemów, które konsekwentnie wykraczają poza oczekiwania klientów. Comau specjalizuje się w spawaniu i montażu nadwozi, obróbce i montażu układów napędowych, robotyce i serwisowaniu, a także w zaawansowanych systemach produkcji i przyjaznych dla środowiskach usługach dla wielu sektorów przemysłowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów i usług firma Comau jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu – począwszy od designu, poprzez wdrażanie i instalację, skończywszy na uruchomieniu produkcji i usługach serwisowych.

www.robotics.comau.com
www.comau.com

Źródło: Comau Poland / www.comauonline.pl