PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-05-24 11:41

TMA i OMRON przedstawiają : Nowy robot z serii PALETYZER na targach Plastpol 2017

Firma TMA AUTOMATION wspólnie z japońską firmą OMRON zaprezentują pierwszy serynie produkowany w Polsce robot kartezjański przeznaczony do paletyzowania. Premiera nowego urządzenia nastąpi na targach Plastpol w Kielcach, 23-26 maja 2017, w hali F, na wspólnym stoisku F22.

- Rozwój robotyki stwarza niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnego przemysłu, a przede wszystkim wzrostu efektywności pracy niemal każdej jego dziedziny. - Mówi Marek Łangowski, Prezes Zarządu TMA AUTOMATION - Na targach Plastpol w Kielcach pokażemy, że polska myśl technologiczna może w tym zakresie skutecznie konkurować z rozwiązaniami zagranicznymi. Pokażemy PALETYZER, który już dziś spełnia wszelkie standardy pracy w fabrykach działających w myśl idei Przemysłu 4.0 oraz Smart Factory.

Dzisiejsze zglobalizowane środowisko produkcyjne stawia często różnorodne i złożone wyzwania. Rynki na całym świecie zmieniają się szybko, a firmy produkcyjne muszą sprostać terminowym dostawom, aby zaspokoić wymagania klientów. Systemy automatyki przemysłowej firmy Omron umożliwiają wydajną, elastyczną i opłacalną produkcję. Połączenie sił firm TMA AUTOMATION oraz Omron Electronics zaowocowało stworzeniem robota kartezjańskiego.

Robot kartezjański TMA serii palletLine, zbudowany na podzespołach automatyki japońskiej firmy OMRON, to pierwszy, seryjnie produkowany kartezjański PALETYZER w Polsce. Jest niezbędnym elementem zakończenia niemal każdej linii produkcyjnej. To ważny łącznik pomiędzy procesami produkcji, a logistyką i dystrybucją.

Roboty TMA znajdują także szerokie zastosowanie w aplikacjach do odbioru detali z wtryskarek, podawania detali do obtrysku oraz odkładania detali na transporterze taśmowym. Dodatkowo, dzięki specjalnej konstrukcji, idealnie nadaje się do zdobienia detali w formie, w technologii IML (In Mould Labeling), która wymaga wysokiej precyzji, niezawodności i powtarzalności działania, a w praktyce niemożliwa do wykonania przez człowieka. Robot kartezjański TMA to niezbędne uniwersalne ogniwo w wielu automatycznych procesach produkcyjnych, jako urządzenie współpracujące z maszynami typu wtryskarki oraz systemami decyzyjnymi np. systemy wizyjne, systemy wagowe.

TMA AUTOMATION specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kartezjańskich robotów i  paletyzerów, stanowisk montażowych oraz automatyki dedykowanej. Jest partnerem technologicznym japońskiej firmy OMRON. Wśród wielu stałych klientów są m.in. JOKEY Plastics, WADER-WOŹNIAK, RPC SUPERFOS, SHARP, GREINER, DOVISTA, Federal Mogul, ROBINSON Packaging. Firma działa od roku 2010 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Pomorski Gryf Gospodarczy.

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 39 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta.

Więcej informacji:

www.tma-automation.com
www.industrial.omron.com

Kontakt dla mediów:

Michał RYBAK : Michal.Rybak@tma-automation.com    tel. kom.: +48 500 484 333
Marek ŁANGOWSKI : Marek.Langowski@tma-automation.com  tel. kom.: +48 604 77 88 36
Magdalena JAWOROWICZ: Magdalena.Jaworowicz@eu.omron.com  tel. kom.: +48 728 927 918

Źródło: omron.pl