PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-09-05 15:39

Omron: Robot Kartezjański od TMA

Robot kartezjański firmy TMA jest pierwszym, seryjnie produkowanym robotem kartezjańskim w Polsce. Przeznaczony jest w szczególności dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jego seryjna produkcja ruszyła w 2015 roku.

Robot znajduje szerokie zastosowanie w aplikacjach do odbioru detali z wtryskarek, podawania detali do obtrysku czy paletyzacji detali na transporterze taśmowym. Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji wykorzystującej boczne prowadzenie w osi Z, ramowe prowadzenie w osi X oraz najnowszy układ sterowania NJ firmy Omron, robot TMA idealnie nadaje się do aplikacji IML wymagającej wysokiej precyzji i powtarzalności działania.

Już od wielu lat firma TMA integrowała w swoich aplikacjach roboty innych, zagranicznych producentów widząc wielokrotnie brak niektórych ich funkcjonalności. W związku z tym, powstała idea budowy własnego robota, który będzie cechował się wysoką niezawodnością i precyzyjnym wykonaniem oraz innowacyjnym i wydajnym oprogramowaniem. Dzięki temu pozycja TMA, umocniła się na rynku dostawców aplikacji zrobotyzowanych do przetwórstwa
tworzyw sztucznych.

To, co wyróżnia polskie rozwiązanie na światowym rynku to między innymi oprogramowanie umożliwiające sterowanie robotem poprzez centralny system, w myśl założeń Industry 4.0, samooptymalizujący się algorytm czy zwiększone możliwości kontroli działania, dzięki zdalnemu dostępowi do parametrów robota przez Internet. Obecnie czas potrzebny na wyprodukowanie jednego robota to około 8 tygodni.

Klient może zamówić urządzenie szyte na miarę, odpowiednie do swoich potrzeb. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, TMA kieruje swoją ofertę do szerokiego grona klientów: od małych i średnich przedsiębiorstw, po duże firmy produkcyjne, działające w takich obszarach jak: AGD, motoryzacja, opakowania czy branża farmaceutyczno-medyczna oraz kosmetyczna.

Cechy, które wyróżniają naszego robota to:

• Wysoka niezawodność,
• Precyzyjne wykonanie,
• Efektywne oprogramowanie,
• Intuicyjny panel operatorski,
• Sztywna konstrukcja, zapewniająca wysoką precyzję działania
• Dostępność całodobowego serwisu
• 3-letnia gwarancja
• Możliwość zamówienia robota o specjalnym wykonaniu, według wytycznych Klienta
• Zdalny dostęp (monitorowanie/ serwis/ diagnostyka usterek robota przez połączenie internetowe)

Dane kontaktowe:
TMA Automation sp. z o.o.
Al. Zwycięstwa 96/98;
81-451 GDYNIA
tel. / fax.: (+48) 728 545 595
info@tma-automation.com
www.tma-automation.com

Źródło: omron.pl