PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-09-14 10:33

Najlepszy dla najlepszych: KUKA prezentuje swoje sprawdzone rozwiązania podczas konferencji Automotive w Krakowie

Właśnie zakończyła się III edycja konferencji technicznej AUTOMOTIVE. Branżowe forum dyskusyjne poświęcone zostało tematom adaptacji najnowszych rozwiązań, a także cyfryzacji i optymalizacji produkcji. Nie mogło zabraknąć także tematu Industry 4.0, w który idealnie wpisują się najnowsze rozwiązania firmy KUKA.

Swoją prelekcję wygłosił Janusz Jakieła, Sales Manager KUKA Polska, który przedstawił bogatą ofertę robotów przemysłowych, dedykowanych właśnie branży automotive. Na stoisku został zaprezentowany także niezawodny LBR iiwa. Warto przypomnieć, że robot zapoczątkował nową erę w przemysłowej robotyce, wymagającej dużego stopnia czułości i stał się podstawą dla przyszłościowych procesów produkcyjnych.

Spotkanie było wyjątkową szansą na zetknięcie się z najnowszymi trendami w technologii przemysłowej. Uczestnicy zgodnie przyznają, że spotkanie stało się zarówno okazją do wymiany branżowych doświadczeń jak i najlepszych rynkowych praktyk.

W ostatnim czasie firma miała także okazję gościć na forum Synergia Nauki i Przemysłu w Chełmie. Seminarium niosło za sobą integrację najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki oraz przemysłu. KUKA zaprezentowała innowacyjnego robota Agilus wraz z kontrolerem SINUMERIK. Niezwykle interesujący referat wygłosił Łukasz Szczepkowski, Regional Sales Manager KUKA Polska. Poruszał w nim m.in. tematykę najnowszych trendów w integracji robotów przemysłowych z obrabiarkami. Głównym celem dwudniowego seminarium była prezentacja rozwiązań systemowych w zakresie rozwoju strategii długoterminowej dla szkolenia i edukacji inżynierskiej.

robot_robotyka_automatyka_kuka_automotive_krakow_2017

_________

KUKA Roboter CEE GmbH
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Oddział w Polsce

Ul. Porcelanowa 10
40-246 Katowice
telefon: +48 327 30 32 14
telefon:  +48 327 30 32 13
Fax: +48 327 30 32 26
BiuroPL@kuka.com

Źródło: kuka.com/pl-pl/