PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-10-31 10:08

"Just-in-sequence" - Niezawodne rozwiązanie Güdel w przemyśle oponiarskim

Güdel zainstalował kompleksowe rozwiązanie umożliwiające wydajne sortowanie i składowanie gotowych opon. Nieposortowane opony przenoszone z obszaru produkcyjnego zostają ułożone w odpowiedniej kolejności na stosach.

Właściwa liczba opon określonego rodzaju zostaje przeniesiona do celi paletyzującej w ustalonym czasie.  W ten sposób efektywność przepływu materiały znacząco wzrasta.

System paletyzujący jest w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom branży automotive, zarówno w zakresie jakości, niezawodności jak i wydajności. To kompleksowe rozwiązanie składa się z dwóch portali suwnicowych, napędzanych przez zestawy zębate produkcji Güdel. W przeciwieństwie do robotów przegubowych, to rozwiązanie gwarantuje przewagę w zakresie wymaganej przestrzeni oraz TCO (całkowitego kosztu posiadania).

Szybki i niezawodny system Güdel stanowi doskonałe rozwiązanie w obszarze logistyki magazynowania.

robot_robotyka_automatyka_gudel_rubber

robot_robotyka_automatyka_gudel_tabela_4
Technologia Güdel

- dwa portale suwnicowe
- chwytak
- system podajników wydajności 480 opon/h (składowanie)
- cela paletyzująca
- autorskie oprogramowanie Güdel GLogWare
- Güdel Service

O Güdel

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com