PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-01-24 10:50

Güdel: Produkcja bez przerw - Modernizacja i wprowadzanie zmian podczas trwających operacji

W większości projektów wprowadzanie zmian podczas trwających operacji stanowi duże wyzwanie.

W pierwszej kolejności Güdel przejmuje kontrolę nad zarządzaniem projektem oraz koordynacją zaangażowanych dostawców. Wraz z wprowadzeniem nowych maszyn do istniejącej linii układu przeniesienia napędu, koniecznym jest zintegrowanie nowych czujników oraz adaptacja oprogramowania. Standardowo bezpieczeństwo obsługi zmodernizowanego systemu jest na pierwszym miejscu.

Do zadań Güdel  należy wykonanie okablowania, instalacja osłon zabezpieczających, przenoszenie, rozładunek i oznakowanie nowych maszyn. Güdel bierze odpowiedzialność za całość systemu i dostarczenie wymaganej dokumentacji, aktualizowanej pod kątem usprawnień i standardów bezpieczeństwa oraz wymagań klienta i przepisów unijnych.

Szczególną uwagę poświęca się warunkom klimatycznym panującym podczas produkcji. Czujniki umieszczone na portalach wykrywają rozbieżności spowodowane rozszerzaniem się materiału wraz ze wzrostem temperatury. Jeżeli czujnik wykryje zmianę, system kontroli automatycznie obliczy różnicę w posuwie i skompensuje ją.

System ten może być serwisowany zdalnie poprzez przesyłanie danych z maszyny bezpośrednio do Güdel Service.

robot_robotyka_automatyka_gudel_bez_przestojow

Technologia Güdelrobot_robotyka_automatyka_gudel_bez_przestojow

- wprowadzanie znacznych zmian w projekcie
- integracja 21 portali i 19 nowych maszyn
- zarządzanie projektem i jego koordynacja
- modyfikacja oprogramowania
- połączenie nowych maszyn z dotychczasowymi
- dokumentacja
- zdalne serwisowanie poprzez połączenie maszyny z Güdel Service

O Güdel

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com