PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-11-28 14:30

Güdel: Na właściwych torach - doświadczenie w automatyzacji produkcji osi i kół kolejowych

Od wielu lat Güdel angażuje się w rozwój technologii kolejowych produkując i wdrażając szereg rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji kół i osi na całym świecie.

Systemy Gudel wykorzystywane w branży kolejowej wyposażono w chwytak zaprojektowany, aby pobierać pojedyncze koła ze stosu, a następnie precyzyjnie pozycjonować je w pionowej tokarce. Koła muszą zostać obrobione po obu stronach, więc chwytak obraca je o 180 stopni. Gdy sekwencja zostanie ukończona, chwytak umieszcza obrobione koło na stosie znajdującym się przed maszyną. Podczas gdy maszyna obrabia jedno z kół, druga tokarka jest załadowywana i rozładowywana. Jednoczesne korzystanie z dwóch tokarek usprawnia i przyspiesza cały proces.

W procesie produkcji osi, chwytak podnosi każdą surową oś osobno i umieszcza ją w strefie buforowej. Następnie oś jest dokładnie mierzona przy pomocy lasera, który zapewnia jej precyzyjnie pozycjonowanie . Podczas gdy pierwsza oś jest obrabiana, chwytak pozycjonuje kolejną oś w drugiej strefie buforowej. Obrobione osie zostają zabrane  przez chwytak i przeniesione na stanowisko testowe. W ostatnim etapie osie trafiają na stanowisko znakowania i etykietowania. Rozwiązanie Güdel eliminuje potrzebę dodatkowych operacji składowania obrabianych części.

W ten sposób Güdel optymalizuje proces i zwiększa stopień wykorzystania przestrzeni produkcyjnej.

robot_robotyka_automatyka_gudel_track_1

Technologia Güdelrobot_robotyka_automatyka_gudel_tabela_5

  • Automatyzacja zakładów produkujących koła i osie kolejowe
  • Portal suwnicowy oraz posadzkowe tory jezdne z chwytakami
  • Automatyzacja fabryk
  • Integracja maszyn i procesów
  • Produkcja i instalacja na całym świecie

O Güdel

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com