PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2017-11-29 10:04

Comau: Innowacyjna technologia LHYTE

Najnowsze rozwiązanie przeznaczone do zastosowań laserowych w przemyśle, stworzone dzięki wysokim umiejętnościom i zaangażowaniu inżynierów Comau.

LHYTE to nowatorski modułowy system przeznaczony zarówno dla motoryzacji jak i dla ogólnych sektorów przemysłu (GI). Pozwala to użytkownikom końcowym, na wybranie źródła laserowego światłowodowego, diodowego lub hybrydowego, a tym samym pozwala to na spełnianie coraz bardziej zróżnicowanych i elastycznych potrzeb sektora przemysłowego.

Unikalne rozwiązanie opatentowane przez Comau – LHYTE jest w stanie połączyć potencjał bezpośrednich i światłowodowych źródeł laserowych dzięki modułowej i elastycznej strukturze. Jest dostosowany do każdego zastosowania przemysłowego i umożliwia Comau, zaspokojenie potrzeb rynku, który znajduje się w ciągłej ewolucji, w którym producenci i integratorzy systemów są na stałe wciągnięci w poszukiwanie najwyższych wydajnościowo, wszechstronnych technologii. Ten innowacyjny system jest także wyrazem wysokiej jakości włoskiego designu i rezultatem umiejętności inżynierów dwóch wiodących, światowych firm z branży automatyki przemysłowej.

Autonomiczne źródło laserowe jest rozwiązaniem, które może obsługiwać dowolną aplikację laserową. Spawanie laserowe, lutowanie  czy cięcie nigdy nie było łatwiejsze – dzięki nowemu hybrydowemu rozwiązaniu laserowemu. Dzięki kompaktowej, modułowej konstrukcji, która łączy światłowodowe i/lub diodowe źródło laserowe dla zwiększenia elastyczności, precyzji i szybkości – LHYTE pomaga zmaksymalizować przepustowość i osiąganie celów produkcyjnych za pomocą jednego, łatwego w obsłudze systemu.

Cechy:

  • Jedno rozwiązanie dla każdej aplikacji laserowej - spawania, cięcia, lutowania
  • rozwiązanie modułowe dostępne w trzech różnych wersjach - hybrydowej, światłowodowej i diodowej
  • Unikalna, opatentowana architektura łańcucha optycznego
  • Lepsza strategia tworzenia kopii zapasowych zwiększająca niezawodność
  • Zintegrowana chłodnica
  • Stylowa konstrukcja o zmniejszonych gabarytach
  • Uproszczone zarządzanie częściami zamiennymi

Specyfikacja:

 

Światłowodowe 

Diodowe

Max. moc wyjściowa:

4000 W

6000 W

Jakość wiązki (BPP):

4 mm * mrad

60 mm * mrad

Światłowód min.:

100 µm, NA 0.22

600 µm, NA 0.22

Zakres długości fali:

920nm - 1070 nm

920nm - 1070 n

Opatentowana technologia laserowa zapewnia optymalną wydajność przy pracy ze złożonymi lub trójwymiarowymi obiektami i zwiększonej odporności spoiny, co pozwala na maksymalizację czasu cyklu i standardów jakościowych.

_____________________

O Comau:


Comau, firma należąca do grupy FCA, to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie potwierdzone ilością wdrożonych projektów w zakładach przemysłowych na świecie. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa siedziba obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 9 000 osób. Comau wykorzystuje najnowsze technologie i procesy do opracowywania zaawansowanych, gotowych do użytku systemów, które konsekwentnie wykraczają poza oczekiwania klientów. Comau specjalizuje się w spawaniu i montażu nadwozi, obróbce i montażu układów napędowych, robotyce i serwisowaniu, a także w zaawansowanych systemach produkcji i przyjaznych dla środowiskach usługach dla wielu sektorów przemysłowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów i usług firma Comau jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu – począwszy od designu, poprzez wdrażanie i instalację, skończywszy na uruchomieniu produkcji i usługach serwisowych.

Źródło: comauonline.pl