PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-07-03 12:15

Güdel: Rozwiązanie przyszłości - obróbka powierzchni przy użyciu technologii laserowej

W przeciwieństwie do konwencjonalnych abrazyjnych metod czyszczenia powierzchni przemysłowych, rozwiązania oparte na połączniu robota i lasera otwierają zupełnie nowe możliwości. Urządzenie roboClean znacznie redukuje czas obróbki. Precyzja prowadzenia wiązki i manipulacji obrabianymi formami, gwarantuje pełną kontrolę nad procesem czyszczenia. Wiązka lasera prowadzona jest liniowo, co pozwala ograniczyć czas jej pracy. Dzięki temu obrabiany detal zachowuje niską temperaturę i nie jest narażony na uszkodzenia.

Czyszczony detal nie musi zostać poddany obróbce w całości, roboClean może wyczyścić wybrane obszary. Dzięki precyzyjnemu systemowi sterowania laserem, zbędnym staje się czasochłonne zakrywanie lub maskowanie powierzchni nieprzeznaczonych do obróbki.

System Güdel jest przeznaczony przede wszystkim do czyszczenia narzędzi oraz form. roboClean usuwa wierzchnie warstwy, takie jak lakier czy rdza, i przygotowuje powierzchnie do dalszej obróbki. Przestrzeń robocza pozostaje wolna od skażeń, ponieważ w procesie nie używa się środków chemicznych.

roboClean posiada dwa tryby pracy: manualny i automatyczny. System Güdel można łatwo zintegrować z procesem produkcyjnym bez konieczności przestoju.
Nieagresywny dla materiałów, przyjazny środowisku i wydajny - oto zalety lasera czyszczącego powierzchnie przemysłowe. Rozwiązanie przyszłości, które już dziś proponuje firma Güdel.


robot_robotyka_automatyka_gudel_laser

Technologia Güdelrobot_robotyka_automatyka_gudel_tabela_6

* Skalowalny portal suwnicowy (4 do 6 osi)
* roboClean o powtarzalności poniżej 1 mm
* Przestrzeń robocza od 1 m3 do 360 m3
* Wydajny energetycznie i przyjazny środowisku
* Łatwa integracja z procesami produkcyjnymi

O Güdel

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com