PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-01-09 14:13

Güdel w operze - tor TMO zapewnia niezapomniane wrażenia podczas spektakli w Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Opera Metropolitan w Nowym Yorku (w skrócie The Met) stanęła przed nie lada wyzwaniem - stworzyć wytworną scenerię dla najnowszej adaptacji opery Poławiacze Pereł autorstwa Georges Bizeta. Dekoracje w operze i w teatrze stają się coraz bardziej złożone i technologicznie wymagające. The Met jest wysoce zmechanizowaną operą, z wielopoziomowymi scenami, w których zmiana dużych elementów scenerii i dekoracji następuje automatycznie.

Scenografia dla Poławiaczy Pereł stawia nowe wyzwania. Elementy dekoracji muszą być zmieniane zarówno na scenie jak i poza nią w trakcie trwanie spektaklu. Zwykle opery wystawiają jedną sztukę przez okres kilku miesięcy, co eliminuje konieczność częstej zmiany scenerii. Metropolitan Opera dąży do zoptymalizowania czasu scenicznego, w związku z czym w ciągu jednego dnia wystawiane są różne sztuki.

robot_robotyka_automatyka_gudel_the_met_opera_2

Do sterowania scenerią Poławiaczy Pereł używane są trzy maszyny, poruszające się na oddzielnych torach o długości 20 metrów, przymocowanych do krokwi sufitu. Obsługa scenerii jest w stanie zamontować i zdemontować ręcznie całą konstrukcję w ciągu 30 minut. Trzy tory TMO podzielono na mniejsze sekcje, które pracownicy techniczni mogą samodzielnie przemieszczać.

Specyfika miejsca wymaga cichej pracy urządzenia. Dedykowana 60-metrowa instalacja Güdel emituje dźwięk  na jednakowym poziomie nieprzekraczającym 60 db. Na potrzeby projektu opracowano 15 połączeń stykowych z funkcją szybkiego łączenia, gwarantujące sprawny montaż i, w efekcie, cichą pracę.

robot_robotyka_automatyka_gudel_the_met_opera_1

Szybkie, niezawodne, ciche: Zmiany głównych elementów scenerii w operze Poławiacze Pereł autorstwa Georges Bizeta

Technologia Güdelrobot_robotyka_automatyka_gudel_tabela_7

* Tor jezdny TMO-1-C o długości 60 m
* Unikalny system łączenia gwarantuje sprawny montaż i cichą pracę
* System szybkiego demontażu

O Güdel

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com