PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-04-10 13:14

YASKAWA zaprasza na targi STOM-ROBOTICS 2018

Podczas tegorocznej imprezy targowej w Kielcach YASKAWA Polska jako partner targów STOM-ROBOTICS zaprezentuje robota współpracującego HC10, nowe rozwiązania w zakresie zgrzewania punktowego oraz wszechstronne zastosowanie robota niewielkich rozmiarów z serii GP.

ROBOT WSPÓŁPRACUJĄCY  HC10 - IDEALNY WSPÓŁPRACOWNIK

Łatwy w obsłudze robot współpracujący HC10 (cobot) z przemysłowym japońskim rodowodem to idealne wyważenie siły, elastyczności i wydajności. Z łatwością daje się przystosować do pracy w tej samej przestrzeni z pracownikami, co znacznie zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych wygrodzeń. Uproszczone programowanie i atrakcyjne cenowo ramię robota przynoszą korzyści płynące z automatyzacji dowolnej wielkości produkcji.

MOTOMAN HC10 firmy YASKAWA to nowy idealny współpracownik wyposażony w nowoczesne technologie detekcji, które umożliwiają bezpieczne interakcje z ludźmi. Model HC10 ma zasięg 1,2 metra i może manipulować detalami o wadze do 10 kg. Spełnia on wymagania normy ISO TS15066. HC10 jest zaprogramowany tak, by reagować w różnych sytuacjach na produkcji, a swoim działaniem nie narażać człowieka na urazy ciała.

Robot HC10 to robot hybrydowy, który sprawdza się doskonalne w pracy zespołowej z ludźmi oraz jako samodzielny robot przemysłowy. Jeśli nie ma konieczności bezpośredniej współpracy robota z użytkownikiem, robot może pracować z pełną prędkością. Motoman HC10 to wydajny robot kooperacyjny o udanym i wyrafinowanym designie, który  po raz pierwszy został wprowadzony jako prototyp w 2016 roku. Po zaadaptowaniu do aplikacji nie wymaga dodatkowych środków ochronnych, takich jak osłona ochronna, co pozwala zaoszczędzić miejsce i koszty. Instalacja jest wyjątkowo elastyczna, a więc możliwa na wielu stanowiskach pracy i dla różnych koncepcji.

System zgrzewania punktowego

Głównym elementem tego systemu są roboty MOTOMAN wyspecjalizowane pod kątem zgrzewania punktowego (MOTOMAN VS100, MS80 II, MS165, MS210) z serwonapędami zintegrowanymi na miejscu.

Zalety dla użytkowników urządzenia do zgrzewania puntkowego:

  • kompaktowe rozwiązanie, oszczędność miejsca nawet do 40%
  • sterowanie wykonane w 100% z produktów YASKAWA
  • ulepszona dostępność do spawanych elementów
  • łatwość w przenoszeniu, składa się z jednego bloku
  • łatwa instalacja -  ograniczona konfiguracja przez klienta, brak konieczności ponownego nauczania na miejscu
  • łatwa do zaprogramowania, ergonomiczna pozycja dla operatora
  • elastyczna koncepcja - od 0 do 100 wszechstronności z jednego do drugiego produktu
  • robot w pozycji frontowej, można łatwo rozładować elementy bez kolizji z nim
  • szybszy niż kiedykolwiek, z oszczędnościami w czasie cyklu (szacowany czas ok. 6" na obrót)


Robot o wszechstronnym zastosowaniu - GP12

Seria MOTOMAN GP to niewielkich rozmiarów szybkie roboty o wszechstronnym zastosowaniu. Idealne do przenoszenia przedmiotów o wadze 7, 8 i 12 kg. Łatwe w instalacji i utrzymaniu. Konstrukcja nadgarstka znajduje zastosowanie w wielu środowiskach, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja wydajności i konserwacja sprzętu.
Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko - PAWILON F, STOISKO F-41

 

YASKAWA Polska Sp. z o.o.

ul. Duńska 11
54-427 Wrocław
+48 71 792 86 70
+48 71 792 86 71

info.pl@yaskawa.eu.com
www.yaskawa.pl

Źródło: yaskawa.pl