PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-08-09 13:14

Lider na rynku robotów współpracujących, Universal Robots, wprowadza na rynek e-Series - nową generację technologii cobotów

Nowe flagowe roboty współpracujące e-Series Universal Robots, pioniera i lidera rynku robotów współpracujących, zaprezentowane podczas targów Automatica 2018 w Monachium, są rezultatem ciągłych działań Universal Robots w obszarze ulepszania przełomowej technologii firmy.

“Nasza platforma e-Series jest efektem połączenia wieloletnich doświadczeń Universal Robots jako lidera rynku robotów współpracujących z filozofią stojącą za naszymi rozwiązaniami – ” – mówi Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. “Technologia wykorzystana w e-Series oraz nasz unikatowy ekosystem Universal Robots+ zapewni użytkownikom większą prostotę operacyjną oraz elastyczność, przyczyniając się do wzrostu produkcji”.

Szeroki zakres nowości

Wbudowany, zlokalizowany w narzędziu czujnik siły i momentu daje e-Series większą precyzję i wrażliwość umożliwiające zastosowania cobota w jeszcze szerszej gamie aplikacji.

Zmieniony, intuicyjny i responsywny na dotyk interfejs użytkownika redukuje zaangażowanie poznawcze i przyspiesza programowanie. Uproszcza proces programowania i skraca go do kilku kliknięć na nowym, lekkim szerokim ekranie panelu uczenia robota.

e-Series to także nieporównywalna wygoda użytkowania. Rozpakowanie cobota, zamontowanie go i zaprogramowanie pierwszego zadania, zajmuje tylko godzinę. Interfejs komunikacji nadgarstek-przegub-narzędzie redukuje czas i złożoność integracji cobota z linią produkcyjną. Jednocześnie, jeżeli chodzi o serwis, wszystkie przeguby mogą być wymienione w 2 do 6 minut.

17 funkcji bezpieczeństwa obejmujących programowalny czas i dystans zatrzymania sprawia, że współpracująca automatyzacja staje się łatwiejsza. Wszystkie funkcje są certyfikowane przez TÜV Nord względem zgodności z EN ISO 13849-1 i EN ISO10218-1 (Cat. 3 PLd) – standardów dot. bezpieczeństwa maszyn w swobodnej współpracy na linii człowiek-robot.

Universal Robots od razu rozpocznie przyjmowanie zamówień na e-Series, pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek sierpnia 2018. Przewidywany termin dostawy będzie taki sam jak w przypadku innych produktów – 5 dni.

Universal Robots zaprasza na stoisko 303 w hali B4 podczas targów Automatica.

 
Specyfikacja e-Series:


Specyfikacja ramienia

Wilgotność 90%RH (bez kondensacji)

Wyjście prądowe narzędzia 600mA w pracy ciągłej, 2A w krótszych odstępach

Gwintowanie narzędzia UR3e, UR5e, UR10e: stal

Klasyfikacja IP IP54


Specyfikacja modułu sterowania

Klasyfikacja IP IP44

Wilgotność 90%RH (bez kondensacji)

Porty wej./wyj. 20 cyfrowych wejść (w tym 4 wejścia śledzenia przenośnika)


Specyfikacja panelu uczenia robota

Klasyfikacja IP IP54

Wilgotność 90%RH (bez kondensacji)

Waga 1,6 kg (z przewodem 1m)

Grubość przewodu 8mm

Technologia dotykowa Pojemnościowy dotykowy wyświetlacz

Rozdzielczość ekranu 1280x800 px

Specyfikacja wydajności

Powtarzalność

+/- 0,03mm dla UR3e, UR5e oraz +/- 0,05mm dla UR10e

Dokładność pomiaru siły UR3e: 3,5N, UR5e: 4N, UR10e: 5,5N

Certyfikacja bezpieczeństwa ISO 13849-1, ISO 10218-1, Cat. 3, PLd

Funkcje bezpieczeństwa 17 (nowe funkcje bezpieczeństwa: czas i dystans zatrzymania)

Częstotliwość magistrali 500Hz

Aktualizacja oprogramowania Oprogramowanie w pełni przystosowane do aktualizacji

Języki 23 (nowe języki: węgierski, rumuński, chiński tradycyjny)

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO) – laureat Nagrody Engelbergera 2018 – który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/oraz na blogu blog.universal-robots.com.

Więcej informacji:

Zofia Bielska
Omega Communication
ul. Puławska 12A/8
02-566 Warszawa
+48 22 854 1634
zbielska@communication.pl

 

 


Źródło: universal-robots.com/pl/