PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2018-10-22 14:04

Czas relaksu dla kosztów konserwacji: ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach

Aby zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach), specjalista motion plastics igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza, wraz z kosztami przestoju i konserwacji.

Ukośne windy są używane w różnych miejscach do przewozu ludzi lub towarów. Bez względu na to, czy chodzi o transport ludzi, czy towarów, zawsze wymagają one długotrwałego i bezproblemowego działania. Awaria zwykle powoduje wysokie koszty utrzymania z powodu wysokości i słabego dostępu. Wyzwania te są spotęgowane, gdy ukośne windy są wykorzystywane w niesprzyjających warunkach pogodowych, na przykład w windach osobowych w górach lub w windach budowlanych na zewnątrz. Operację można kontynuować tylko po skomplikowanym rozmrażaniu. Koncepcje zapobiegające zamarzaniu, takie jak innowacyjny ice-chain firmy igus, są potrzebne, aby zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność w tych ekstremalnych warunkach.

Nowa konstrukcja zapobiega awariom instalacji
Istnieje ryzyko zamarznięcia, szczególnie w systemach z e-prowadnikami, które poruszają się rzadko lub w dłuższych interwałach w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Do takich zastosowań może być użyty odporny na mróz ice-chain. Technika zastosowana tutaj jest tak samo prosta, jak skuteczna: dwa sferyczne piny na każdym ogniwie prowadnika są formowane wtryskowo na poprzeczkach e-prowadnika wzdłuż zewnętrznego promienia. W rezultacie powierzchnia kontaktu, a tym samym ryzyko zamarznięcia, jest znacznie mniejsza. E-prowadnik jest nadal bezpieczny w prowadnicy, ale dotyka tylko niewielkiej powierzchni i nie przykleja się. Piny nakładane na poprzeczki za pomocą formowania wtryskowego optymalizują zachowanie się e-prowadnika bez zmniejszania tradycyjnie wysokiej wytrzymałości e-prowadników. Prostokątny system zderzakowy, który rozkłada siły równomiernie, i wytrzymałe połączenie sworzeń/otwór w bocznych ogniwach gwarantuje wysoką wytrzymałość, oferując dużą ładowność lub wagę wypełnienia. Ponieważ sferyczne piny mają wysokość tylko 1,8 milimetra, wysokość instalacji jest tylko nieznacznie większa. Ice-chain można zatem łatwo zintegrować nawet
w ograniczonych przestrzeniach montażowych.

E-prowadniki i przewody chainflex wytrzymują ujemne temperatury
Podobnie jak wszystkie e-prowadniki do użytku na zewnątrz, ice-chain jest wykonany z odpornych na warunki atmosferyczne i media, wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Materiał igumid G może być stosowany w aplikacjach do -40 ° C. Wraz z przewodami chainflex, zoptymalizowanymi pod kątem ciągłego, dynamicznego wykorzystania w e-prowadnikach, ice-chain niezawodnie porusza aplikacje nawet w śniegu i lodzie. Dzięki płaszczom wykonanym z PUR lub TPE, przewody chainflex zapewniają bezproblemowe działanie nawet w temperaturach znacznie poniżej zera w ciągu bardzo długiego czasu. A jeśli temperatura spadnie do -35 ° C, przewód servo chainflex CF29 nadal będzie niezawodnie zasilał dowolny układ napędowy. W ramach koncepcji igus readychain, ice-chain jest również dostępny jako kompletny system w pełni wyposażony we wstępnie konfekcjonowane przewody, które można szybko zamontować i podłączyć.

KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


INFORMACJA O IGUS:

Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Źródło: igus.pl