PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-04-30 08:35

Hitachi kupuje JR Automation Technologies za 1,4 mld dolarów

Hitachi kupuje wiodącego amerykańskiego integratora systemów robotycznych (SI), JR Automation Technologies, za 1,425 mld dolarów (około 158,2 mld jenów). Transakcja pozwoli japońskiej firmie wzmocnić obecność w sektorze automatyki przemysłowej w Ameryce Północnej. Firma JR, założona w 1980 roku, buduje linie produkcyjne i systemy logistyczne wykorzystujące roboty przemysłowe. Zatrudnia ponad 2000 osób w 23 lokalizacjach na całym świecie. W ciągu ostatnich trzech lat zwiększała swoje przychody o ponad 20% rocznie, osiągając w 2018 r. wynik na poziomie 603 mln dolarów.

Firma JR, której główna siedziba znajduje się w Holland w stanie Michigan, twierdzi, że jest największym niezależnym dostawcą niestandardowych systemów automatyki w Ameryce Północnej. Ma klientów w sektorze motoryzacyjnym, lotniczym, handlu elektronicznego i nauk przyrodniczych.

Hitachi kupuje JR Automation Technologies od firmy inwestycyjnej Crestview Partners, która w 2015 r. przejęła JR od Huizenga Automation, kiedy to firma osiągała 170 mln dolarów sprzedaży i miała pięć zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej. Obecnie JR uzyskuje ze sprzedaży ponad 600 mln dolarów i dysponuje 23 obiektami na całym świecie.

Hitachi postawiło sobie za cel zbudowanie w Ameryce Północnej silnego biznesu przemysłowego głównie poprzez fuzje i przejęcia. W 2017 r. firma przejęła producenta sprężarek - Sullair. Na początku tego roku zwiększyła swój potencjał w dziedzinie robotyki, przejmując japońskiego integratora systemów - KEC Corporation.

Przejęcie JR ma być sfinalizowane do końca 2019 roku.

Źródło: https://automatykab2b.pl/