PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-05-22 08:50

Firma OMRON powołuje Seigo Kinugawę na stanowisko dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej w Europie

Seigo Kinugawa wnosząc do europejskiej organizacji globalne spojrzenie biznesowe chce skupić się na promocji innowacyjnych rozwiązań dla produkcji oferowanych przez OMRON, które pozwalają na szybką i elastyczną reakcję, jakiej potrzebuje rynek i współczesne społeczeństwo.

Firma OMRON ogłosiła, że z dniem 1 kwietnia, po przejściu na emeryturę Hiroyukiego Usui, Seigo Kinugawa został mianowany nowym dyrektorem generalnym działu automatyki przemysłowej w regionie EMEA. Pan Kinugawa (53 lata) dołączył do firmy OMRON 30 lat temu jako inżynier sprzedaży w Nagoi, koncentrując się na przemyśle motoryzacyjnym. Od tego czasu zajmował kilka stanowisk związanych ze sprzedażą, usługami i planowaniem w firmie. Seigo Kinugawa, który zdobył ponad 10-letnie doświadczenie poza Japonią, pracując w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie, wnosi do firmy unikalną perspektywę globalną. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego działu planowania strategicznego automatyki przemysłowej w siedzibie głównej firmy OMRON w Kioto w Japonii.

 

Cieszymy się, że pan Kinugawa objął to stanowisko po tym, jak w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu firmy, zwłaszcza w dziedzinie robotyki”, mówi Harold Kapp, szef działu kadr w firmie OMRON EMEA. „Za przykład niech posłuży fakt, że jako dyrektor generalny projektu biznesowego w dziedzinie robotyki zapoczątkował naszą współpracę z firmą Techman w zakresie robotów współpracujących”, podsumowuje Kapp.

 „Czuję się zaszczycony powierzoną mi odpowiedzialnością i jestem podekscytowany podjęciem tej roli w Europie, szczególnie w dobie szybkich innowacji i zmian”, mówi Seigo Kinugawa. „Odpowiadanie na potrzeby społeczne poprzez innowacje jest naszym celem od momentu założenia firmy w 1933 roku. Wdrażamy innowacje do procesu produkcji, wprowadzając w życie naszą koncepcję „innovative-Automation!”, która przynosi korzyści całemu społeczeństwu.

 

Kinugawa kontynuuje: „W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyliśmy liczbę pracowników w dziale sprzedaży i usług o 10%, a także otworzyliśmy w całej Europie nowe, innowacyjne laboratoria w celu testowania i weryfikacji rozwiązań dla przemysłu. Dzięki lokalnym zasobom możemy wspólnie z naszymi klientami opracowywać koncepcje, które zaspokajają ich potrzeby. Szczególny nacisk kładziemy na innowacyjne podejście do zagadnień produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym i farmaceutycznym. Jesteśmy gotowi reagować na zmieniające się wyzwania stojące przed naszym społeczeństwem, zarówno ze względu na naszą tradycję, misję, jak i nasze ostatnie osiągnięcia w dziedzinie innowacji dzięki naszym technologiom Sensing & Control + THINK”, podsumowuje Kinugawa.

 

Oprócz funkcji dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej firmy Omron w regionie EMEA, Kinugawa pełni również funkcję dyrektora zarządzającego OMRON Corporation. Jego siedziba mieści się w europejskiej centrali firmy Omron Europe w Hoofddorp w Holandii i podlega on panu Miyanadze, prezesowi działu automatyki przemysłowej OMRON Corporation.

 

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników wizyjnych i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

 

Informacje dotyczące OMRON Corporation

OMRON Corporation to wiodąca firma w branży automatyki na świecie, oferująca rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działania firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych przez elektronikę motoryzacyjną, systemy infrastruktury społecznej, opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma powstała w 1933 roku i zatrudnia około 36 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w 117 krajach. W obszarze automatyki przemysłowej firma OMRON wspiera innowacje z zakresu produkcji, dostarczając zaawansowane produkty i technologie automatyki, a w swoim dążeniu do stworzenia lepszego społeczeństwa zapewnia także rozbudowane usługi wsparcia klienta. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy

Źródło: Omron