PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-07-25 08:22

DB Schenker uruchamia niskoemisyjne centrum dystrybucyjne

DB Schenker uruchamia swój pierwszy niskoemisyjny terminal przeładunkowy w Oslo, w Norwegii. Nowe centrum dystrybucyjne będzie wykorzystywać do transportu rowery i ciężarówki elektryczne. To rozwiązanie pozwoli ograniczyć o 80% emisję dwutlenku węgla. Do końca 2020 roku firma zamierza osiągnąć zerowy poziom emisji CO2 w całej sieci dystrybucyjnej. Centrum logistyczne Oslo City Hub jest pierwszym krokiem do tego celu.

Budynek powstał z kontenerów i zajmuje 457 m². DB Schenker zamierza do 2030 roku stopniowo zastępować w transporcie wszystkie napędy diesla silnikami elektrycznymi.

DB Schenker – niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne o globalnym zasięgu. Schenker przy świadczeniu usług logistycznych wykorzystuje transport lądowy, lotniczy i morski. Grupa Schenker jest międzynarodową organizacją działającą w branży TSL. Zatrudnia około 94,6 tys. pracowników w około 2000 oddziałach na świecie. Roczne przychody w grupie wynoszą około 19 mld euro.

DB Schenker w Polsce

W Polsce działa spółka-córka koncernu – Schenker Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W 2005 Schenker przewiózł w Polsce ponad 8 mln przesyłek, uzyskując w tym okresie 729 mln zł obrotu.

W latach 2005–2008 Schenker Sp. z o.o. była klasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii: usługi logistyczne według wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej.

Od 7 listopada 2008 r. przy stacji w Węglińcu funkcjonuje wspólna dyspozytura DB Schenker i PKP Cargo.

W lipcu 2009 DB Schenker wykupił grupę PCC Logistics, w tym polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego PCC Rail, który w listopadzie 2009 zmienił nazwę na DB Cargo Polska S.A.

Źródło: automatykab2b