PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-08-29 08:14

Bardzo wytrzymałe i malutkie warystory dla szybkiego Ethernetu

Nowe warystory od TDK skutecznie ochronią elektronikę przed wyładowaniami ESD, w bardziej wymagających aplikacjach. Posiadają kwalifikację AEC-Q200 i są bardzo małe. Malutka jest też pojemność wspierająca szybką pracę interfejsu Ethernet.

Firma TDK Corporation rozszerzyła swoją ofertę warystorów wielowarstwowych o komponenty oznaczone symbolem AVRH10C101KT1R1NE8. Są to elementy stworzone z myślą o aplikacjach motoryzacyjnego Ethernet’u.

Dzięki niezwykle precyzyjnej technologii wielowarstwowej produkt cechuje się niską pojemnością wynoszącą zaledwie 1.1 (±0.3) pF, co zapewnia integralność sygnału nawet przy wysokich prędkościach transmisji danych. Dzięki zastosowaniu obudowy (IEC) 1005 (czyli takiej o wymiarach 1.0 x 0.5 x 0.5 mm) warystor ma objętość nawet o 75 procent mniejszą, niż istniejące komponenty alternatywne.

Komponenty te posiadają kwalifikację AEC-Q200, co potwierdza ich wysoką odporność i wytrzymałość, umożliwiającą pracę w temperaturach od -50 do 150 stopni Celsjusza. Przeznaczone są do pracy z napięciem do 70 V.

Nowe warystory od TDK odnajdą się bardzo dobrze, jako elementy chroniące różnego rodzaju elektronikę przed wyładowaniami ESD, bez szkody transmisyjnej i jej prędkość. Z powodzeniem odnajdą się też w wielu innych aplikacjach, nie tylko motoryzacyjnych (np. przemysłowych).

 

Źródło: Evertiq