PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-09-06 08:07

Sonel otrzymał ofertę na Foxytech

Sonel otrzymał od chińskiej spółki list intencyjny w sprawie przejęcia podmiotu zależnego Foxytech.

- Zarząd Sonel SA z siedzibą w Świdnicy informuje, że 4 września 2019 r. wpłynął do siedziby spółki list intencyjny chińskiej spółki Ningbo Sanxing Smart Electric Co., Ltd. z ofertą zakupu 60 % udziałów w spółce zależnej Foxytech Sp. z o.o. – poinformował Sonel w komunikacie.

O ustaleniach, które będą wynikać z procesu negocjacyjnego spółka poinformuje osobnym komunikatem.

Foxytech został utworzony w 2014 roku. Sonel posiada 100% udziałów w Foxytechu. Spółka ta po okresie rozwijania działalności w zakresie inteligentnego domu i miernika środowiskowego pyłków zawieszonych zdobyła kontrakt na współpracę z grupą Tauron w zakresie dostaw liczników energii elektrycznej.

- Realizacja tych dostaw powinna zapewnić osiągnięcie dobrych wyników w roku bieżącym. Spółka ta rozwija szereg kontaktów biznesowych z firmami chińskimi w celu pozyskania najnowszych technologii dostępnych na rynku chińskim w dziedzinie smart metering. Ambicją tej spółki jest zaistnienie na rynku, jako dostawca rozwiązań inteligentnej transmisji danych pomiarowych – oceniał w ostatnim raporcie rocznym Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonelu.

 

 

 

Źródło: Evertiq