PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2019-10-02 08:08

BIBUS MENOS nowym dystrybutorem urządzeń 3DGence w Polsce

Przemysłowe drukarki 3D uzupełnią tradycyjną produkcję - BIBUS MENOS nowym dystrybutorem urządzeń 3DGence w Polsce.

Długoletnie doświadczenie w branży druku 3D, model biznesowy, ponad 1200 m kw. powierzchni produkcyjnej i laboratoriów R&D oraz certyfikat TÜV Rheinland to główne argumenty, które przesądziły o włączeniu drukarek 3D marki 3DGence do oferty polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i rozwiązania dla przemysłu. Spółki zawarły umowę dystrybucyjną i będą koncentrować się na sprzedaży zaawansowanych, przemysłowych drukarek 3D – czytamy w komunikacie.

Technologia druku 3D prężnie się rozwija, a polski biznes coraz lepiej rozumie korzyści płynące z jej zastosowania. W ostatnich latach zmieniło się przede wszystkim podejście do drukarek 3D, które są dziś postrzegane nie jako maszyny do prototypowania, lecz urządzenia wspomagające tradycyjną produkcję. Na rynku nie brakuje przykładów innowacyjnych i przełomowych aplikacji technologii addytywnej w przemyśle, które przynoszą realne oszczędności – zarówno kosztów, jak i czasu. Widzą to producenci zaawansowanych drukarek oraz firmy kierujące swoją ofertę do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przemysłowych i stawiające na współpracę w modelu dystrybucyjnym.

- Nasza technologia jest już dojrzała – produkujemy drukarki 3D, które wspierają przemysł – mówi Andrzej Kukuła, prezes 3DGence. – Teraz naszym priorytetem jest współpraca z odbiorcami, którzy z jej użyciem będą tworzyć nowe produkty. BIBUS MENOS to lider wśród polskich dystrybutorów drukarek 3D i partner z unikalną technologiczną wiedzą i szerokim portfolio, które pomogą nam do takich firm dotrzeć.

BIBUS MENOS kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw z wielu branż, wytwarzając komponenty i rozwiązania m.in. z zakresu pneumatyki, hydrauliki siłowej czy automatyki. Projektuje też napędy mechaniczne, konstrukcje stalowe i sprzęt do podnoszenia. Jedną z ważnych części prowadzonego biznesu jest osobny dział drukarek 3D.

- Użytkownicy technologii 3D coraz częściej dostrzegają korzyści ze stosowania przemysłowych drukarek 3D, które gwarantują powtarzalność produkcyjną oraz możliwość przetwarzania zaawansowanych tworzyw inżynieryjnych – mówi Tomasz Weis, kierownik Działu Drukarek 3D w BIBUS MENOS. - Dystrybucja drukarek 3DGence to szansa na dotarcie do wielu klientów, którzy potrzebują maszyny przemysłowej, ale nie są jeszcze gotowi na inwestycje w zaawansowane technologie laserowego przetopu polimerów lub metali.

Wraz ze zmianą podejścia do druku 3D ewoluuje również sposób sprzedaży urządzeń. Coraz istotniejszą rolę w tym przypadku odgrywa dobór odpowiedniej technologii oraz analiza konkretnego zastosowania, potrzeb materiałowych, a także liczby wyprodukowanych wydruków.

- Nasza współpraca opiera się w dużej mierze na współdziałaniu w edukacji i uświadamianiu klientom BIBUS MENOS potrzeby zastosowania druku 3D w ich procesach przemysłowych – mówi Karol Kula, dyrektor sprzedaży z 3DGence. – Często też decyduje o kierunkach rozwoju naszych produktów, ponieważ handlowcy, dzieląc się wiedzą, konsultując wspólnie różne przypadki, wpływają na dział R&D, który dopracowuje odpowiednie rozwiązania, tak aby dostarczyć sprzęt spełniający większość oczekiwań. Wychodzimy z założenia, że każdy technologiczny krok w przód z naszej strony wspiera także naszego partnera.

Współpraca 3DGence z firmą BIBUS MENOS będzie opierać się głównie sprzedaży linii INDUSTRY (F340 i F420), czyli drukarek 3D, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle - głównie w branży automotive, aerospace, elektrotechnicznej oraz AGD.

 

 

 

Źródło: evertiq