PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2020-04-27 14:50

Rodzina maszyn CrimpCenter firmy Schleuniger powiększyła się o model 36 SP

Urządzenie bazujące na znanym i sprawdzonym modelu 36 S jest teraz jeszcze wydajniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika.
Główne atuty takie jak zwarta konstrukcja, standardowe komponenty elektroniczne, komunikacja poprzez TCP/IP czy przyjazne oprogramowanie EASY pozostały bez zmian. Usprawnienia dotknęły głównie części sprzętowej a oprogramowanie zostało zoptymalizowane i rozwinięte o dodatkowe funkcje. Maszyna ma większą ogólną wydajność m.in. dzięki szybszemu o 25% napędowi czy systemowi szybkiego załadunku narzędzia w prasach.

Układy prostujące kabel zostały przygotowane tak, aby można było regulować zarówno ich rozwarcie jak i kąt między rolkami. Układ został dodatkowo wzbogacony w skalę. Wszystko po to aby usprawnić proces ustawiania układu do konkretnego kabla. Automat „doczekał” się również automatycznej rynny zbierającej, która jest szczególnie pomocna przy obróbce krótkich kabli i wykonywaniu próbek. Dużym usprawnieniem jest zastosowanie dodatkowego chwytaka odbierającego kabel po procesie. Dzięki niemu ramię maszyny może szybciej przejść do kolejnego cyklu a kable są równo układane w rynnie.

Zmiany objęły również oprogramowanie sterujące EASY. Tak jak nazwa wskazuje „Easy” jest ono nadal bardzo proste zarówno w nauce jak i obsłudze. Zyskało teraz dodatkową funkcjonalność poprzez m.in. programowalne ciśnienie robocze pasków transportowych i chwytaków. Natomiast przy tworzeniu zlecenia dzięki stosowaniu zoptymalizowanych, do przekroju kabla, parametrów pracy, operator może szybciej rozpocząć produkcję. Model 36 SP można uzbroić również w cały arsenał systemów kontroli jakości. Począwszy od sprawdzonych mierników wysokości CHM i siły wyciągania PullTester przez WireCam do monitoringu procesów odizolowywania i nakładania uszczelek czy SmartDetect do detekcji kontaktu noży z przewodnikiem.Efekt końcowy to wydajność modelu większa nawet o 13% przy utrzymaniu podobnego poziomu cenowego.

Źródło: Evertiq