PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2020-07-27 15:04

Szybsze wyszukiwanie danych urządzeń i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy w chmurze

Najnowsza wersja usługi EPLAN Data Portal, która dostarcza Użytkownikom dane komponentów i urządzeń do projektowania w środowisku sieciowym, została wydana na początku czerwca 2020 r. Portal jest teraz zintegrowany ze środowiskiem chmurowym EPLAN ePulse.

Projektanci instalacji elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych mogą teraz wybierać potrzebne dane komponentów i przenosić je bezpośrednio do projektów EPLAN, co zmniejsza nakład pracy związany z projektowaniem i zapewnia użycie ustandaryzowanych danych w dokumentacji. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z intuicyjną funkcją wyszukiwania i inteligentnymi sugestiami sprawia, że korzystanie z portalu jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

EPLAN Data Portal, dostępny obecnie wyłącznie w środowisku chmury EPLAN ePulse, został właśnie uruchomiony. Użytkownicy obecnej Platformy EPLAN w wersji 2.9 mogą uzyskać do niej dostęp po bezpłatnej rejestracji na stronie www.epulse.com i skorzystać z natychmiastowego dostępu online do wysokiej jakości katalogów produktów stale rosnącej grupy renomowanych producentów komponentów. Według Timma Hauschke, dyrektora ds. danych biznesowych w chmurze: “Bezpośrednie przeniesienie danych komponentów do dokumentacji EPLAN ułatwia naszym klientom proces projektowania oraz podnosi jakość dokumentacji maszyn i instalacji.” Wszystkie rozwiązania zakotwiczone w Platformie EPLAN mają dostęp do usług internetowych w równej mierze.

Szybsze osiągnięcie celu

EPLAN dostarcza nowy interfejs Użytkownika o intuicyjnej obsłudze, który umożliwia proste poruszanie się po szerokiej gamie przechowywanych danych urządzeń. Intuicyjna funkcja wyszukiwania zapewnia szybkie i praktyczne wsparcie. Zintegrowana została również funkcja sugestii – na przykład dla grup produktów,1/3
komponentów i producentów – a jej wygląd jest zbliżony do popularnych wyszukiwarek. Oszczędza to czas podczas projektowania i pozwala szybciej uzyskać wyniki. Kolejna praktyczna korzyść: programy obliczeniowe, takie jak Rittal Therm lub selektory Schneider Electric zostały już zintegrowane z interfejsami producentów, co ułatwia wybór odpowiedniego produktu. Użytkownicy w prosty i intuicyjny sposób mogą znaleźć to, czego szukają oraz mogą odnaleźć przydatne dodatki lub elementy alternatywne za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Zawsze aktualne dane w chmurze

Integracja EPLAN Data Portal z EPLAN ePulse oferuje szereg korzyści już od samego początku: aktualizacje można importować w dowolnym momencie – niezależnie od tego, czy jest to sama aplikacja, czy portfolio ponad trzystu producentów podzespołów obejmujące około miliona danych komponentów do bezpośredniego pobrania. Ponadto, za pomocą zintegrowanych konfiguratorów można uzyskać dane ponad 1,5 miliona wariantów. Inną praktyczną korzyścią dla Użytkowników jest to, że oprogramowanie w środowisku chmurowym jest zawsze aktualne.

Standard zapewnia większą głębię danych

Standaryzowane dane komponentów są niezbędne do tworzenia wydajnych procesów. Niezależnie od tego czy szafy sterownicze są projektowane w 3D, długości przewodów są obliczane automatycznie, płytymontażowe są przetwarzane przez maszyny, wymagane są ustandaryzowane dane urządzeń. Jak wyjaśnia Hauschke: “Standard danych EPLAN uzupełnia sprawdzone standardy klasyfikacji danych urządzeń, naprzykład eCl@ss Advanced, dostosowując je do praktycznego wykorzystania. Zapewnia spójne wykorzystanie danych we wszystkich procesach inżynieryjnych i produkcyjnych - w kierunku zintegrowanego łańcucha wartości.” Użytkownicy mogą tu znacznie zaoszczędzić czas, począwszy od rozpoczęcia projektu aż po fazę uruchomienia. W końcu reprezentacja urządzenia na różnych schematach systemowych oparta jest na jednolitym źródle danych – single source of truth.

 

 

Źródło: EPLAN