PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2010-08-31 14:01

ASTOR: Przyjazne roboty Kawasaki w produkcji ekologicznych batoników

autor: Paweł Handzlik
www.ASTOR.com.pl

Kawasaki Robotics wspólnie ze swoimi partnerami opracowało zautomatyzowany system do konfekcjonowania i pakowania ekologicznych batoników oparty na robocie Kawasaki YF003N, systemie wizyjnym CLK oraz wyspecjalizowanym chwytaku zaprojektowanym przez firmę LMD.

W jaki sposób zautomatyzować produkcję ekologicznych batoników? Należy pamiętać, że batoniki będą ekologiczne, tylko jeżeli zostaną wyprodukowane z ekologicznych składników, a proces produkcji będzie przyjazny dla środowiska. Wybierając najbardziej wydajne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie uzyskamy biobatonik, którego produkcja będzie wywierała minimalny wpływ na środowisko. Takie podejście do ekobiznesu stało się źródłem wielkiego sukcesu rynkowego firmy Allos.

Kawasaki Robotics wspólnie ze swoimi partnerami opracowało zautomatyzowany system do konfekcjonowania i pakowania ekologicznych batoników oparty na robocie Kawasaki YF003N, systemie wizyjnym CLK oraz wyspecjalizowanym chwytaku zaprojektowanym przez firmę LMD.

Ten zaawansowany technologicznie system został wybrany przez jednego z przodujących producentów i pioniera w handlu zdrową żywnością. Allos ze swoim bogatym asortymentem w przeważającym stopniu ukształtował ofertę sklepów ze zdrową żywnością. Obok pieczywa, past kanapkowych, miodu i płatków zbożowych Allos oferuje również bogaty asortyment batoników z dodatkiem owoców, ziarna amarantusa lub czekolady.

Kiedy proces produkcji batoników jest już zakończony, gotowe produkty wędrują na transporterze przez tunel chłodzący. Kolejnymi etapem jest pakowanie.

Zanim produkty trafią do opakowań, przypadkowo rozmieszczone na taśmociągu batoniki, muszą zostać poddane kontroli jakości. Następnie robot Kawasaki YF003N układa je w sposób umożliwiający ich późniejsze zapakowanie.

[...]

czytaj całość artykułu w 65. numerze Biuletynu Automatyki ASTOR

Więcej informacji udziela:

Paweł Handzlik
ASTOR Sp. z o.o.

tel. 012 428-63-00
fax 012 428-63-09
e-mail: info@astor.com.pl
www.astor.com.pl/robotyka

__________________________________________________________________________

Firma ASTOR jest autoryzowanym dystrybutorem robotów przemysłowych KAWASAKI od 2007 roku. ASTOR oferuje 4 główne serie robotów Kawasaki, przeznaczone do konkretnych zadań, między innymi do paletyzacji, malowania, przenoszenia materiałów, pakowania oraz obsługi maszyn. Roboty doskonale sprawdzają się również w mechanicznym montażu, jak i też w precyzyjnym spawaniu łukowym czy cięciu laserowym, przy użyciu strumienia wody, etykietowaniu i zgrzewaniu.

Firma ASTOR oferuje komplet szkoleń z zakresu robotów przemysłowych Kawasaki. Zakres informacji przekazywanych na szkoleniach obejmuje wszystkie etapy pracy z robotem. Zdobyta wiedza umożliwia świadomy i optymalny dobór robota do konkretnego zadania, wykonanie projektu stanowiska oraz symulację pracy robota w programie PC-Roset, programowanie i obsługę robota oraz utrzymanie ruchu. Szeroki zakres wiedzy, którą chcemy Państwu przekazać, został podzielony - przygotowano szczegółowe szkolenia z poszczególnych dziedzin. Szczegóły dostępne na stronie http://www.akademia.astor.com.pl/

Źródło: ASTOR, www.astor.com.pl; Biuletyn Automatyki nr 65 (3/2010)