PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2010-12-16 14:42

FANUC Robotics: Dzięki zastosowaniu robota przemysłowego powstał innowacyjny produkt

To klient dyktuje warunki - tak jest w gospodarce wolnorynkowej.

PPZ Trzemeszno bardzo dobrze o tym wie, sprzedając skrobię ziemniaczaną do sieci hipermarketów i dyskontów.

Jednym z wymogów dyskontów było otrzymanie produktu w opakowaniach typu "display", które posiadają wiele korzystnych cech: umożliwiają dobrą prezentację produktu na półce, otwór w pudełku pozwala na łatwe pobieranie przez klientów pojedynczych torebek, istnieje znikome niebezpieczeństwo uszkodzenia produktu (pudełko kartonowe), klient ma nieskrępowany dostęp do pojedynczych torebek bez możliwości niszczenia pozostałych (tak jak ma to miejsce przy ekspozycji towaru bezpośrednio z całej palety).

Skrobia ziemniaczana w torebkach 1 kg była do tej pory sprzedawana bądź to luzem, ustawiana na specjalnych tackach lub w zgrzanych folią termokurczliwą pakietach 10x1 kg oraz 12x0,5 kg. Od czasu instalacji linii z robotem przemysłowym FANUC M410iB możliwe stało się również wyprodukowanie pakietu umieszczonego w kartonie, tzw. "display".

Wielkość kartonu jest tak dobrana, aby torebki były pakowane w najbardziej optymalny sposób tj. lekko ściśnięte. Próby ręcznego zapakowania torebek do kartonu kończyły się niepowodzeniem, głównie ze względu na właściwości skrobi, która "poddaje się", przez co trudno jest utrzymać torebki, które dodatkowo podczas ręcznego pakowania są w znacznym stopniu deformowane przez operatora.

"Głowica robota równomiernie ściska całą partię dziesięciu torebek i umieszcza je w uprzednio uformowanym kartonie. W celu zwiększenia wydajności w jednym cyklu robot pakuje dwa kartony (20 torebek)" - informuje Edward Siudak, Dyrektor ds. Technicznych w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego PPZ Trzemeszno Sp. z o.o.

[...]

czytaj całość artykułu na stronie www.FANUCrobotics.pl

Więcej informacji udziela:
Konrad Grohs - Dyrektor
FANUC Robotics Polska
e-mail: GrohsK@fanucrobotics.pl
tel. 783 766 161

____________________________________________________________________________

FANUC Robotics Polska Sp. z o.o. to wiodący na rynku producent robotów przemysłowych i zaawansowanych technologii związanych z robotyką. Oddział japońskiej firmy FANUC Robotics w Polsce, z siedzibą we Wrocławiu, istnieje od 2008 roku i aktywnie promuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zrobotyzowanego spawania, zgrzewania, cięcia, pakowania, paletyzacji, lakierowania, obsługi maszyn i montażu. Dział Techniczny firmy regularnie realizuje szkolenia dla klientów, a także konserwuje zainstalowane w Polsce ponad 1000 robotów tej marki.

Przedsiębiorstwo FANUC Ltd. powstało w 1972 roku w Japonii. Zatrudnia ponad 4000 ludzi na całym świecie. Leżąca u stóp góry Fuji fabryka FANUC, używa ponad 1000 robotów do produkcji około 24.000 robotów rocznie na potrzeby światowego przemysłu. Jak dotąd na całym świecie zostało zainstalowanych ponad 210.000 robotów FANUC.

Źródło: FANUC Robotics Polska, http://www.fanucrobotics.pl