PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2011-09-07 08:51

ABB zdobywa znaczące zamówienie na zrobotyzowany system lakierniczy w Grupie BMW

Grupa BMW zleciła firmie ABB wdrożenie nowego procesu lakierowania. Dostawa robotów lakierniczych z pakietami aplikacyjnymi, stanowiących kompletne i funkcjonalne systemy lakierowania, ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat. W 2008r. firma BMW wybrała ABB na dostawcę robotów przemysłowych.

Zurych (Szwajcaria), 18 sierpnia 2011 r. - Zasadnicza część dostawy obejmie najnowszej generacji roboty lakiernicze ABB typu IRB 5500, charakteryzujące się wyjątkową wydajnością i konfiguracją umożliwiającą oszczędność przestrzeni. Roboty posłużą do w pełni zautomatyzowanego nakładania warstwy lakieru bazowego i bezbarwnego wewnątrz i na zewnątrz nadwozia samochodu. Firma BMW będzie również używać robotów z tej serii do obróbki i lakierowania części plastikowych.

"Roboty zmniejszają koszt lakierowania w procesie produkcyjnym i gwarantują trwałą poprawę jakości produktu. Skutkuje to nie tylko zwiększeniem niezawodności procesów produkcyjnych, lecz także ich optymalizacją i usprawnieniem" - wyjaśnia Ulrich Spiesshofer, członek Zarządu ABB odpowiedzialny za Dywizję Napędów i Automatyzacji Produkcji.

Technologia ABB ma istotne zalety, zwłaszcza pod względem dostępnych funkcji i możliwości konfiguracji. Jakość i precyzja to czynniki o kluczowym znaczeniu, zwłaszcza dla procesu lakierowania. Robotyzacja procesu pozwala przy tym zmniejszyć zanieczyszczenie i bezpośrednio ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

Roboty przemysłowe ABB umożliwiają klientom wdrożenie wydajnych systemów produkcyjnych, które zapewniają niezmiennie wysoką jakość produktów. Produkty i rozwiązania oferowane przez firmę w ramach systemu "produkcji odchudzonej", obejmują proces montażu od szkieletu po kompletne nadwozie samochodu. Pozwalają zwiększyć konkurencyjność, a przy tym w sposób optymalny spełniają wymagania klienta. Firma ABB zamontowała ponad 190 000 robotów na całym świecie.

_____________________________________________________________________________

Firma ABB (www.abb.com) należy do największych dostawców rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu. Rozwiązania te pozwalają zwiększyć wydajność, a przy tym ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Spółki wchodzące w skład Grupy ABB, obecne w niemal 100 krajach, zatrudniają około 130 000 osób.

ABB posiada szeroką gamę produktów robotyki pracujących w największych zakładach produkcyjnych na świecie. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy elektryczny robot przemysłowy na świecie został opracowany właśnie przez ABB. Produkty ABB dzięki znacznemu skróceniu czasu cykli, stale wysokiej jakości oraz coraz większej elastyczności, przyczyniły się do sukcesu w wielu branżach przemysłu.

ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel: +48 32 790 92 63

Warszawa: 22-220 23 20
Katowice: 695 420 139
Poznań: 603 204 575
fax: +48 32 790 92 00

http://www.abb-robotyka.pl | ABB Robotyka | YouTube ABB Robotics Channel

Źródło: ABB, http://www.abb.pl