PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

2011-11-23 10:29

Bielszy uśmiech przy pomocy robotów ABB

Roboty ABB pomagają wiodącemu na świecie producentowi szczotek i szczoteczek do higieny osobistej w produkcji miliona szczoteczek do zębów na dobę. Są one codziennie używane przez setki milionów ludzi w około 80 państwach świata.

Szwajcarska firma Trisa produkuje akcesoria do higieny osobistej od prawie 125 lat. Obecnie jest największym na świecie wytwórcą szczotek oraz szczoteczek do zębów, włosów i ciała.
Około 97 procent produkcji firmy jest eksportowana do około 80 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, Chinach i Indiach. Zadziwiające, że 100 procent wszystkich produktów marki Trisa jest wytwarzanych w jednej fabryce w Szwajcarii.

W fabryce Trisa pracuje około 50 robotów ABB, które uczestniczą głównie w procesie pakowania. Ostatnio na potrzeby nowej linii produkcyjnej Trisa zainwestowała w jeden robot IRB 1600 oraz siedem robotów IRB 140.

ABB dostarcza klientowi roboty w kolorze niebieskim - "firmowym" kolorze Trisa. Firma działa jak własny integrator - włącza roboty w istniejące lub nowo tworzone systemy produkcji oraz sama programuje urządzenia.

"Dla nas możliwość bardzo szybkiej i elastycznej modyfikacji zrobotyzowanych systemów jest kwestią kluczową" - powiedział Josef Loetscher, kierownik działu technologicznego Trisa. "Prowadzimy również produkcję partii limitowanych, dlatego też nie możemy sobie pozwolić na długie przestoje w produkcji".

Loetscher docenia współpracę firmy Trisa ze specjalistami ABB, jak również niezawodne i tanie w utrzymaniu roboty ABB, takie jak starszy model IRB 2400, który podnosi sześć partii szczoteczek do zębów w określonej kolejności, umieszcza je na stojaku, wybiera etykiety i nakleja je.

Robot również sprawdza, czy aby żadne opakowanie nie zostało pominięte. Nic nie umknie jego sensorycznemu oku, dzięki czemu ostatecznie klient w sklepie będzie mógł sobie wybrać idealną szczoteczkę.

_____________________________________________________________________________

Firma ABB (www.abb.com) należy do największych dostawców rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla branż użyteczności publicznej i przemysłu. Rozwiązania te pozwalają zwiększyć wydajność, a przy tym ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Spółki wchodzące w skład Grupy ABB, obecne w niemal 100 krajach, zatrudniają około 130 000 osób.

ABB posiada szeroką gamę produktów robotyki pracujących w największych zakładach produkcyjnych na świecie. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy elektryczny robot przemysłowy na świecie został opracowany właśnie przez ABB. Produkty ABB dzięki znacznemu skróceniu czasu cykli, stale wysokiej jakości oraz coraz większej elastyczności, przyczyniły się do sukcesu w wielu branżach przemysłu.

ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel: +48 32 790 92 63

Warszawa: 22-220 23 20
Katowice: 695 420 139
Poznań: 603 204 575
fax: +48 32 790 92 00

ABB Robotyka | YouTube ABB Robotics Channel

_____________________________________________________________________________

Zdjęcia:
1, 2 - Roboty ABB w fabryce TRISA
3 - Robot ABB IRB 6000
4, 5 - Robot ABB IRB 140

Źródło: ABB, http://www.abb.pl