PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 173
 
Nowe czujniki zbliżeniowe z zakrytym czołem metalowym serii OMRON E2EW
data dodania: 2020-07-15 14:06
Omron wprowadza na rynek czujniki zbliżeniowe z zakrytym czołem metalowym serii E2EW. Dzięki trwałej konstrukcji i wyjątkowo dużemu zasięgowi wykrywania pomagają one w minimalizowaniu przestojów na linii produkcyjnej. Zostały one także zoptymalizowane pod kątem pracy w trudnych warunkach m.in. w branży motoryzacyjnej.
ABB świętuje w tym roku piąte urodziny swojego dwuramiennego robota współpracującego YuMi
data dodania: 2020-07-06 10:44
YuMi został wprowadzony na rynek w 2015 r. W założeniu miał być pomocnikiem ludzi wykonujących lekkie zadania montażowe, jednak z czasem okazało się, że jego możliwości są znacznie większe. Obecnie cały czas znajduje nowe zastosowania w różnych branżach, a przy okazji rozpala wyobraźnię w kwestii tego, co można osiągnąć dzięki zrobotyzowanej automatyce.
Firmy planują inwestować w robotyzację - wynika z badania "Barometr robotyzacji MŚP" prezentującego dane z naszego regionu Europy
data dodania: 2020-07-01 08:11
Warszawa, 30 czerwca 2020 roku - Prawie 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech planuje inwestować w robotyzację w ciągu najbliższych trzech lat. To główny wniosek z badania Universal Robots "Barometr robotyzacji MŚP" przeprowadzonego w Polsce pod koniec 2019 roku i rozszerzonego w 2020 roku o dane z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły: Sherpa Mobile Robotics wprowadza innowacje
data dodania: 2020-06-18 12:51
Większość proponowanych obecnie rozwiązań do dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną, wiąże się z natryskiwaniem na mokro, co ogranicza zakres jej zastosowania. Dodatkowo, urządzenia temu służące są statyczne i wymagają interwencji operatora, aby przemieszczać generowaną mgłę po różnych powierzchniach.
Pierwsza inteligentna kamera przemysłowa wykorzystująca technologię głębokiego uczenia. Nowy system wizyjny umożliwiający precyzyjną inspekcję na linii fabrycznej.
data dodania: 2020-06-17 14:00
Firma Cognex przedstawia pierwszą na świecie kamerę przemysłową wykorzystującą oprogramowanie typu Deep Learning (głębokiego uczenia). Rozwiązanie to zwiększa możliwości precyzyjnej i niezawodnej kontroli wizyjnej w aplikacjach automatyki przemysłowej.
Yamaha Motor Europe wprowadza na rynek nowy system wizyjny RCXiVY2+
data dodania: 2020-06-16 12:48
System umożliwia wykrywanie obiektów o nieregularnym kształcie; może być stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i odzieżowym.
Simultus - Oprogramowanie dla edukacji i przemysłu do symulacji układów automatyki i urządzeń
data dodania: 2020-06-05 11:03
Program Simultus pozwala na symulację praktycznie dowolnego urządzenia oraz podłączenie urządzenia do symulatora lub rzeczywistego sterownika PLC i pulpitu HMI. W ten sposób można symulować urządzenia jako całość: konstrukcję mechaniczną oraz program sterujący. Modele 3D można importować z większości programów typu CAD lub pobrać gotowe przykłady i stanowiska edukacyjne. Możliwości testowania zachowania się urządzeń jeszcze na etapie ich projektowania to redukcja kosztów i ryzyka popełnienia błędu.
Datalogger - rejestrator danych i ogranicznik obciążenia jednocześnie
data dodania: 2020-06-04 08:14
Jest to urządzenie z mikroprocesorem, wyposażone w podświet­lany wyświetlacz graficzny, ekran dotykowy, zegar wewnętrzny z baterią, cyfrowe porty wejścia/wyjścia, port szeregowy RS232, 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy i pamięć na karcie SD.
Nowy robot współpracujący o udźwigu 20 kg i zasięgu 1700 mm
data dodania: 2020-06-02 14:08
Dzięki precyzyjnemu nauczaniu ręcznemu ułatwiającemu szybkie wdrożenie, nowy robot współpracujący HC20XP o udźwigu 20 kg doskonale nadaje się do zastosowań, w których roboty muszą bezpiecznie pracować w bezpośrednim sąsiedztwie z ludźmi.
Intel: prace nad komputerami kwantowymi powolny proces
data dodania: 2020-05-29 11:37
Komputery kwantowe mogłyby rozwiązywać problemy, z którymi nie radzą sobie współczesne superkomputery. Ale aby to osiągnąć, trzeba jeszcze przezwyciężyć skomplikowane przeszkody techniczne.
CNC Guide i RoboGuide z wydłużonym okresem próbnym do 30 września
data dodania: 2020-05-28 14:11
W czasach pandemii, kiedy rynek poszukuje efektywnych narzędzi online, FANUC oddaje w ręce użytkowników wydłużoną czasowo i całkowicie bezpłatną wersję oprogramowania symulacyjnego CNC GUIDE i ROBOGUIDE. Wierząc, że jest to dobry czas, by zadbać o rozwój linii produkcyjnych, firma FANUC ułatwia kompleksowe projektowanie funkcjonalnych systemów produkcyjnych opartych o roboty i maszyny CNC.
ABB i ERGO Hestia ograniczają awaryjność maszyn i urządzeń w ramach Przemysłu 4.0
data dodania: 2020-05-28 09:20
ERGO Hestia, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce, we współpracy z ABB postanowiło zaoferować klientom nowoczesne technologie monitoringu, które ograniczają ryzyko awarii maszyn i urządzeń.
strona 1 z 173