PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 162
 
Firma OMRON powołuje Seigo Kinugawę na stanowisko dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej w Europie
data dodania: 2019-05-22 08:50
Seigo Kinugawa wnosząc do europejskiej organizacji globalne spojrzenie biznesowe chce skupić się na promocji innowacyjnych rozwiązań dla produkcji oferowanych przez OMRON, które pozwalają na szybką i elastyczną reakcję, jakiej potrzebuje rynek i współczesne społeczeństwo.
Przemienniki PowerFlex 755TM
data dodania: 2019-05-21 08:08
Nowoczesna i przemyślana konstrukcja, zaawansowane funkcje aplikacyjne, szereg mechanizmów zabezpieczających oraz ułatwiających uruchomienie przemiennika, a także najwyższa niezawodność sprawiają, iż przemienniki serii PowerFlex 755TM stanowią najlepsze rozwiązanie dedykowane do najbardziej wymagających aplikacji napędowych.
Światowy lider automatyki przemysłowej inwestuje w Polsce
data dodania: 2019-05-20 08:02
Japoński koncern SMC, który jest światowym liderem automatyki przemysłowej oficjalnie otworzył nową siedzibę polskiego oddziału firmy w gminie Błonie pod Warszawą. Uroczyste otwarcie odbyło się 16 maja w Strefie Przemysłowej Pass, gdzie od niedawna mieści się centrala SMC Industrial Automation Polska. Nowa inwestycja zabezpiecza plany SMC związane z rozwojem działalności koncernu w Polsce na najbliższe lata i świadczy o wysokim priorytecie polskiego rynku w strukturze koncernu.
Mitsubishi kupuje Iconics i inwestuje w Realtime Robotics
data dodania: 2019-05-17 08:58
Firma Mitsubishi Electric przejmuje pozostałe udziały w Iconics Inc, amerykańskim przedsiębiorstwie zajmującym się oprogramowaniem przemysłowym, które koncentruje się na produktach Scada, IoT, urządzeniach mobilnych, oprogramowaniu analitycznym i chmurowym dla rynku produkcyjnego, przemysłowego i automatyki budynkowej. Od 2011 r. Mitsubishi posiada 19,9% udziałów w Iconics, a nowa umowa sprawi, że amerykański biznes stanie się spółką w 100% zależną. Szczegóły finansowe przejęcia nie zostały ujawnione. Transakcja ma być sfinalizowana do końca roku podatkowego Mitsubishi w marcu 2020 roku.
Innowacje w branży przemysłowej
data dodania: 2019-05-10 08:18
Postęp cyfryzacji jest coraz bardziej widoczny w każdym aspekcie życia. Szacuje się, już na początku 2015 roku baza zainstalowanych urządzeń zdolnych do komunikacji z Internetem przekroczyła 14 miliardów. Przewiduje się, że w 2020 roku będzie to już prawie 50 miliardów. Jakie zmiany czekają w tym kontekście branżę przemysłową?
Ruszyła produkcja w inteligentnej fabryce Rittal
data dodania: 2019-05-09 08:43
Firma Rittal zakończyła budowę zakładu przemysłowego w miejscowości Haiger w środkowej Hesji. Jest to największa inwestycja w historii firmy o łącznej wartości 250 milionów euro. Ta najnowocześniejsza na świecie fabryka produkuje nowe serie obudów sterowniczych Kompakt AX i małogabarytowych KX. Fabryka jest całkowicie zgodna z kryteriami Przemysłu 4.0. Połączenie wysokiego stopnia automatyzacji sterowania produkcją z globalnym centrum dystrybucji sprawia, że zakład jest centralnym ogniwem w cyfrowej realizacji zamówień. Umożliwia to gwarancję ciągłych dostaw produktów oraz akcesoriów rozwiązań Rittal.
Hitachi kupuje JR Automation Technologies za 1,4 mld dolarów
data dodania: 2019-04-30 08:35
Hitachi kupuje wiodącego amerykańskiego integratora systemów robotycznych (SI), JR Automation Technologies, za 1,425 mld dolarów (około 158,2 mld jenów). Transakcja pozwoli japońskiej firmie wzmocnić obecność w sektorze automatyki przemysłowej w Ameryce Północnej. Firma JR, założona w 1980 roku, buduje linie produkcyjne i systemy logistyczne wykorzystujące roboty przemysłowe. Zatrudnia ponad 2000 osób w 23 lokalizacjach na całym świecie. W ciągu ostatnich trzech lat zwiększała swoje przychody o ponad 20% rocznie, osiągając w 2018 r. wynik na poziomie 603 mln dolarów.
Inspiracja łapami gekona i koncepcja NASA ułatwiają automatyzację przenoszenia płaskich, gładkich elementów
data dodania: 2019-04-26 08:56
Dotknięcie szklanej lub innego rodzaju gładkiej tafli zazwyczaj powoduje pojawienie się na niej śladu. Trzeba było aż technologii rodem z NASA, żeby ułatwić producentom używającym tych materiałów zautomatyzowanie ich przenoszenia. Szyba, lustro, ekran czy panel słoneczny - tego rodzaju elementy mogą być teraz w delikatny sposób obsługiwane przez roboty wyposażone w odpowiednie chwytaki.
Yaskawa otwiera pierwszą fabrykę robotów w Europie
data dodania: 2019-04-25 10:24
Dwa lata budowy to okres, w którym japońska grupa technologiczna Yaskawa pracowała w Słowenii nad nowym zakładem, który wraz z europejskim centrum rozwoju robotyki, produkuje roboty. Yaskawa rozpoczęła już europejską produkcję pod koniec 2018 r. Wartość inwestycji to około 25 mln euro. Nowa fabryka uzupełnia istniejące już zakłady produkcyjne w Japonii i Chinach.
Peter Voser zastępuje Ulricha Spiesshofera na stanowisku prezesa zarządu Grupy ABB
data dodania: 2019-04-25 10:24
17 kwietnia Ulrich Spiesshofer, prezes zarządu Grupy ABB od 2013 roku, przestał pełnić swoją funkcję. Decyzję o ustąpieniu podjęli wspólnie rada nadzorcza ABB oraz sam Spiesshofer. Stanowisko prezesa zarządu objął tymczasowo Peter Voser, obecny przewodniczący rady nadzorczej Grupy, który przez najbliższy czas będzie łączył obie funkcje. Jednocześnie rozpoczęta została oficjalna procedura rekrutacji na prezesa zarządu Grupy ABB.
Łatwiejsze nawiązanie współpracy chwytaków na linii człowiek - robot
data dodania: 2019-04-25 10:23
Na przestrzeni ostatniego roku chwytak współpracujący Co-Act EGP-C został zatwierdzony przez DGUV jako pierwszy na świecie chwytak przemysłowy certyfikowany do zastosowań opartych na współpracy człowieka z robotem. Teraz firma SCHUNK wyposaża chwytak Co-act w łatwe w obsłudze elementy programujące do lekkich i małych robotów Universal Robots oraz uniwersalne palce przyłączeniowe, ułatwiające wejście w obszar współpracy człowieka z robotami.
Interroll dostarcza wysokowydajne crossbelt sortery dla szwajcarskiego klienta referencyjnego
data dodania: 2019-04-25 10:23
Sant'Antonino, Szwajcaria, 15 kwietnia 2019. Firma Interroll otrzymała duże zamówienie uzupełniające na dostawę pięciu crossbelt sorterów od Siemens Postal, Parcel & Airport Logistics (SPPAL). W pełni zautomatyzowany, wydajny system sortowania zostanie zainstalowany w istniejącej infrastrukturze szwajcarskiego klienta referencyjnego.
strona 1 z 162