PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 169
 
Autonomiczny robot w szybach windowych
data dodania: 2020-01-17 08:04
Firma Schindler rozpoczęła pilotażowy projekt autonomicznego systemu, którego najważniejszym elementem jest robot. "Zrobotyzowany system montażu wind" wykorzystuje robota przemysłowego ABB, którego podstawowym zadaniem jest wiercenie otworów i montaż elementów mocujących w szybach windowych.
KUKA restrukturyzuje segment Robotics
data dodania: 2020-01-08 08:10
KUKA ogłosiła restrukturyzację pododdziałów z segmentu Robotics, zajmujących się rozwiązaniami automatyzacji procesów produkcyjnych.
Robot Volkswagena do "tankowania" elektryków
data dodania: 2020-01-02 08:04
Jak będzie wyglądać ładowanie samochodów elektrycznych w przyszłości? Według nowej koncepcji przedstawionej przez Volkswagena, "tankowaniem" akumulatorów zajmą się roboty, a cały proces będzie przeprowadzany w pełni autonomicznie.
Cicha praca dzięki e-prowadnikom od firmy igus
data dodania: 2019-12-16 08:07
W celu prowadzenia przewodów w sposób bezpieczny i wolny od ścierania w strefach cleanroom, igus posiada prowadnik e-skin w swojej ofercie. W przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych firma igus opracowała również e-skin flat. Nowy niskoprofilowy prowadnik ma konstrukcję komorową i jest łatwy do wypełnienia i utrzymania.
Intel zaprezentował Horse Ridge - chip do komputerów kwantowych
data dodania: 2019-12-12 08:10
Horse Ridge to kriogeniczny chip przeznaczony do kontroli komputerów kwantowych, który ma znacząco przyspieszyć komercjalizację tych urządzeń.
Polska i Luksemburg na rzecz zacieśnienia współpracy w branży kosmicznej
data dodania: 2019-12-10 08:06
W Warszawie odbyło się II Luksembursko-Polskie Spotkanie Biznesowe dotyczące współpracy kosmicznej. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców oraz ekspertów przemysłu kosmicznego z Luksemburga i Polski. W spotkaniu uczestniczyła m.in. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz wicepremier, minister gospodarki i zdrowia Wielkiego Księstwa Luksemburga, Etienne Schneider.
Bezsmarowe czasze kuliste od firmy igus
data dodania: 2019-12-05 08:09
Duże nagromadzenie się brudu, kurzu i wiórów są powszechne w przypadku użytkowania łożysk stojakowych i kołnierzowych. Konieczne jest zatem ich stałe smarowanie i konserwacja. igus opracowałnowe czasze kuliste wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J, specjalnie dla ekonomicznych opraw z blachy. Można je zamontować w kilka sekund. Kompletne rozwiązanie jest dostępne bezpośrednio z magazynu.
Nowy robot mobilny LD-250 zdolny przenosić ładunek o masie do 250 kg
data dodania: 2019-12-04 08:32
Pierwsze w branży rozwiązanie sterowania różnymi typami robotów mobilnych za pomocą jednego systemu.
DB Schenker wprowadził do użytku autonomiczne roboty firmy Gideon Brothers, działające w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji
data dodania: 2019-12-03 08:09
DB Schenker, globalny dostawca usług logistycznych, wprowadził do swojego oddziału w Lipsku roboty autonomiczne firmy Gideon Brothers. Jest to elastyczne rozwiązanie automatyzujące procesy logistyczne w magazynach - wyposażone w najnowocześniejsze technologie roboty umożliwiają zwiększenie wydajności bez konieczności modyfikacji obiektów
W pobliżu Berlina powstanie kolejna fabryka baterii
data dodania: 2019-11-28 08:15
Niedawno Tesla poinformowała o planach uruchomienia gigafabryki w Niemczech, a w zeszłym tygodniu swoją decyzję w podobnej sprawie ogłosiła firma Microvast.
byteLAKE wytycza nowe ścieżki w obszarze sztucznej inteligencji
data dodania: 2019-11-25 08:11
Wrocławska firma byteLAKE działa na styku nauki i biznesu w obszarze najnowocześniejszych technologii, tworząc nową wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i HPC.
Poznań europejską stolicą robotyki - otwarcie ETR 2019 już za nami
data dodania: 2019-11-18 08:00
Roboty przemysłowe, kroczące, a nawet marsjańskie - to między innymi te konstrukcje można było zobaczyć w ostatni weekend w stolicy Wielkopolski. Europejski Tydzień Robotyki to cykl ponad 1000 wydarzeń odbywających się w 37 krajach, a gospodarzem najważniejszego z nich, tzw. Centralnego Wydarzenia, był w tym roku Poznań.
strona 1 z 169