PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 161
 
Targi INNOFORM - cała branża w jednym miejscu
data dodania: 2019-03-07 08:33
Targi INNOFORM® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.
Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY
data dodania: 2019-03-07 08:26
Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących - zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 - 7 marca.
OnRobot przedstawia nowego General Managera CEE i ogłasza Polskę jako lokalizację biura regionalnego
data dodania: 2019-02-12 09:55
OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), powołał nowego General Managera CEE oraz poinformował o planowanym 1 lutego otwarciu biura regionalnego w Warszawie. Za zarządzanie działaniami OnRobot w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie odpowiadał Aleksander Marinkovic.
Mobile Industrial Robots ogłasza nawiązanie strategicznej współpracy ze spółką Faurecia
data dodania: 2019-02-19 13:54
Mobile Industrial Robots, pionier branży autonomicznych robotów mobilnych, poinformował o nawiązaniu globalnej, strategicznej współpracy z jedną z czołowych światowych firm z branży techniki motoryzacyjnej. Faurecia wdroży autonomiczne roboty mobilne w zakładach produkcyjnych na całym świecie, a tym samym podniesie poziom automatyzacji.
Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus
data dodania: 2019-01-11 09:03
Firma igus GmbH - lider technologii trybopolimerowych już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność. W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy. Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).
Nowy rok, nowe wyzwania - ITM Polska 2019
data dodania: 2019-02-19 13:55
Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny. Warunkiem koniecznym, by nie "przespać" szansy na sukces w konkurencji na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie - obecność na najważniejszych i największych targach przemysłowych - ITM Polska 2019.
Rok 2018 z perspektywy robotyzacji - Universal Robots podsumowuje kolejne 12 miesięcy w Polsce
data dodania: 2019-01-28 10:47
Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących w ubiegłym roku wprowadził na rynek nową linię robotów e-Series, przekroczył liczbę 27 000 sprzedanych cobotów i świętował 10 lat od sprzedaży pierwszego robota współpracującego na świecie - UR5. Z punktu widzenia polskiego rynku najważniejsze wydarzenia to uruchomienie biura technicznego w Katowicach - miejsca spotkań i szkoleń dla klientów, rozwój sieci partnerskiej oraz wzmocnienie zespołu. Do ekipy Universal Robots w Polsce dołączył Karol Habryka, inżynier wsparcia technicznego, a z dniem 2 stycznia 2019 także Daniel Niepsuj, który objął stanowisko inżyniera sprzedaży Universal Robots w Polsce.
Robotyzacja w logistyce wg IFR: 162% wzrost sprzedaży w segmencie AGV i robotów AMR
data dodania: 2019-01-07 13:55
Mobile Industrial Robots (MiR), producent autonomicznych robotów mobilnych (AMR) poinformował, że zgodnie z raportem World Robotics 2018 Service Robots1 opublikowanym przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR), w roku 2017 nastąpił znaczący wzrost sprzedaży (162%) robotów wykorzystywanych w logistyce.
VI Spotkanie Integratorów i Partnerów KUKA
data dodania: 2019-01-07 13:53
Tegoroczne, VI już Spotkanie Integratorów i Partnerów KUKA odbyło się 22. listopada 2018 r. w Hotelu Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach. Wydarzenie było jednocześnie uwieńczeniem 10 lat działalności KUKA w Polsce.
Cichsze, mocniejsze i szybsze w wypełnianiu: nowy standard e-prowadników igus dla małych i średnich rozmiarów
data dodania: 2019-01-07 13:48
Nowa seria prowadnika E2.1 do tej pory była dostępna wyłącznie jako drogi, specjalistyczny produkt, teraz staje się standardem w firmie igus. Nowa seria charakteryzuje się długą żywotnością, bardzo cichą pracą i łatwym wypełnianiem w ciągu kilku sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikowi 50% czasu montażu. Jednocześnie nowa seria e-prowadników dla średnich obciążeń zaspokaja potrzeby maszyny, a nie odwrotnie. W przyszłości użytkownicy będą mogli wybrać idealny e-prowadnik lub e-tubę do niezawodnego prowadzenia przewodów z ponad 850 alternatyw.
ABB zbuduje w Szanghaju najnowocześniejszą na świecie fabrykę robotów
data dodania: 2018-12-03 13:38
Przełomowy projekt, który będzie łączył najnowsze osiągnięcia w obszarze cyfryzacji, technologii robotów współpracujących z ludźmi i sztucznej inteligencji, stworzy zaawansowaną, zautomatyzowaną i elastyczną Fabrykę Przyszłości.
Güdel: Wszystko przebiega płynnie
data dodania: 2019-01-28 10:47
Od 1910 roku Simmons Machine Tool Cooperation wytwarza innowacyjne narzędzia do obróbki i pomiaru, skupione na produkcji i konserwacji zestawów kół kolejowych. Planom ich nowego Wheel Turning Center (WTC), przyświecała idea maksymalizacji bezpieczeństwa swojej załogi jak również zwiększenie produktywności zakładu.
strona 1 z 161