PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 157
 
Nowe obszary zastosowań dla robotów współpracujących
data dodania: 2018-06-21 08:33
Firma OnRobot, niedawno utworzona przez połączenie trzech międzynarodowych firm On Robot, OptoForce i Perception Robotics, na targach automatica 2018 przedstawia swoje pierwsze nowe produkty: chwytaki "Gecko Gripper", "Polyskin Tactile Gripper", "RG2-FT" oraz zmodernizowaną technicznie już istniejącą linię produktową czujników siły i momentu "HEX", wykorzystującą technologię firmy OptoForce, których zadaniem jest otwarcie nowych obszarów zastosowań robotów współpracujących, przy jednocześnie jeszcze bardziej uproszczonym ich wdrażaniu. Firma OnRobot od samego początku istnienia zajęła w tym szybko rozwijającym się segmencie rynku pozycję innowacyjnego kompleksowego dostawcy rozwiązań do różnorodnych zastosowań robotów współpracujących.
Lider na rynku robotów współpracujących, Universal Robots, wprowadza na rynek e-Series - nową generację technologii cobotów
data dodania: 2018-06-21 08:33
Nowe flagowe roboty współpracujące e-Series Universal Robots, pioniera i lidera rynku robotów współpracujących, zaprezentowane podczas targów Automatica 2018 w Monachium, są rezultatem ciągłych działań Universal Robots w obszarze ulepszania przełomowej technologii firmy.
MiR wprowadza na rynek większego i silniejszego robota mobilnego
data dodania: 2018-06-19 10:49
Mobile Industrial Robots (MiR), lider w dziedzinie współpracujących robotów mobilnych, odpowiada na istotne zapotrzebowanie przemysłu, dostarczając większą, silniejszą i szybszą wersję swojego popularnego robota. Otwiera ona nowe obszary zastosowań.
SIEMENS, KUKA - Innowacyjny projekt Digital Enterprise - cyfrowa fabryka zgodna z koncepcją Industry 4.0 nagrodzony Złotym Medalem MTP! Kolejny sukces na targach ITM MACH-TOOL
data dodania: 2018-06-14 11:50
Najważniejsze targi przemysłowe w Polsce - ITM MACH-TOOL (5-8 czerwca, Poznań) już za nami. SIEMENS, KUKA oraz partnerzy projektu (DMG Mori, FAMOT, Blumenbecker Engineering Polska, GM System, SCHUNK Intec, TROAX, Atos, KS Industry, ASKOM) po raz kolejny już zaprezentowali innowacyjny, kompletny węzeł wytwarzania, który stanowi rewolucyjną odpowiedź na wymagania nurtu Industry 4.0 w Polsce. Projekt dał zwiedzającym niepowtarzalną szansę zapoznania się z dynamicznie wzrastającą digitalizacją procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości realizacji projektów, nadając całkowicie nowy wymiar kooperacji maszyny z człowiekiem.
igus umożliwia obliczanie żywotności łożysk ślizgowych drukowanych w technologii 3D
data dodania: 2018-06-13 09:10
Wytwarzanie w technologii 3D bezsmarownych oraz bezobsługowych łożysk ślizgowe wykonanych z trybopolimerów, pozwala na dużą swobodę w projektowaniu, a jednocześnie materiały, które są wykorzystywane charakteryzują się wysokim poziomem odporności na zużycie. Aby to osiągnąć, igus nieustannie prowadzi badania nad rozwojem oraz tworzeniem nowych, innowacyjnych materiałów do druku 3D, które mogą być wykorzystywane jako elementy ślizgowe. Dzięki obszernej serii testów przeprowadzonych w największym w branży laboratorium badawczym, igus oferuje użytkownikom narzędzie online, które umożliwia obliczanie żywotności spersonalizowanych łożysk ślizgowych wytworzonych w technologii druku 3D.
Naprzeciw IV rewolucji przemysłowej - Po raz pierwszy w Katowicach konferencja i targi Nowy Przemysł Expo
data dodania: 2018-06-12 11:10
Przemysł 4.0, internet rzeczy i zarządzanie wiedzą, automatyzacja i robotyzacja, efektywna energia i recykling, digitalizacja i elektromobilność - nowy projekt Grupy PTWP to ukłon w stronę najbardziej dynamicznych trendów w przemyśle. W dniach 26-28 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe w Polsce wydarzenie konferencyjno-targowe dotyczące tej tematyki - Nowy Przemysł Expo. Towarzyszyć mu będą imprezy dedykowane sektorowi energetycznemu, górnictwu oraz nowym technologiom.
Omron Corp. oraz Techman Robot Inc., związują strategiczny sojusz na rzecz rozwoju technologii robotów współpracujących
data dodania: 2018-06-12 11:07
Omron Corp. (siedziba: Shimogyo-Ku, Kioto; prezes oraz dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) oraz Techman Robot Inc. (siedziba: Taoyuan, Tajwan), wiodące na świecie firmy w branży technologii ramion robotów współpracujących z ludźmi, ogłosiły podpisanie umowy o zawiązanie strategicznego sojuszu w dziedzinie robotów współpracujących. Dzięki temu sojuszowi, począwszy od drugiej połowy roku 2018, firma Omron wprowadzi na rynek globalny serię robotów współpracujących Techman TM za pośrednictwem światowej sieci dystrybucji Omron, rozpoczynając jej sprzedaż pod wspólnym logo. Ponadto firmy Omron i Techman będą współpracować w celu opracowania nowej generacji robotów współpracujących, które będą łatwiejsze do zintegrowania z innymi produktami automatyki przemysłowej firmy Omron w celu stworzenia innowacyjnego środowiska produkcyjnego, które będzie cechować harmonijna współpraca robotów z ludźmi.
Mobile Industrial Robots podpisał umowę dystrybucyjną z ASTOR
data dodania: 2018-06-14 13:25
Mobile Industrial Robots (MiR), jeden z czołowych producentów współpracujących robotów mobilnych rozpoczął współpracę z polską firmą ASTOR z siedzibą w Krakowie. Działający od ponad 30 lat na polskim rynku ASTOR będzie drugim dystrybutorem rozwiązań MiR w Polsce. W gronie partnerów MiR jest także wrocławska firma Encon-Koester.
Piłkarski igus na targach Mach-Tool
data dodania: 2018-06-05 09:31
Znana z tworzenia innowacyjnych technologii firma igus już kibicuje polskim piłkarzom. Na poznańskich targach Mach-Tool, które ruszają 5. czerwca, swoje stoisko zamieni w mundialową strefę kibica. Oczywiście zawierającą szereg rozwiązań z zakresu systemów doprowadzenia energii i mediów do aplikacji ruchomych, polimerowe łożyska bezsmarowe prezentowane w formie od tulei ślizgowych, aż po gotowe napędy liniowe.
Spotkania, konferencje, prezentacje - Program Wydarzeń ITM Polska 2018
data dodania: 2018-06-04 09:08
Nowoczesne rozwiązania, spotkania ze specjalistami działającymi w obszarze nowych technologii oraz konferencje i debaty - to tylko niektóre atrakcje czekające na zwiedzających targi ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz FOCAST. Podczas tegorocznego spotkania branży przemysłowej w dniach 5-8 czerwca br. w sposób bardzo wyraźny wybrzmi czwarta rewolucja przemysłowa, którą już dziś podążają liderzy polskiego przemysłu.
Współzałożyciel i dyrektor ds. technologii Universal Robots otrzymał nagrodę Engelbergera 2018 - "Nobla" w dziedzinie robotyki
data dodania: 2018-06-01 09:33
Esben Ostergaard, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii (CTO) Universal Robots, lidera rynku robotów współpracujących, otrzymał najbardziej prestiżowe wyróżnienie w obszarze automatyki - Engelberger Robotics Award.
B&R na targach ACHEMA we Frankfurcie
data dodania: 2018-05-24 08:43
B&R po raz kolejny zagości podczas targów ACHEMA. Wśród swoich rozwiązań zaprezentuje między innymi nową wersję R4.2 systemu sterowania procesami APROL, Edge Controller do komunikacji w chmurze oraz system transportu ACOPOStrak. Te oraz inne rozwiązania czekają na gości na stoisku A63 w hali 11.1.
strona 1 z 157