PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 1 z 163
 
Mobile Industrial Robots uruchamia MiR Finance - program leasingowy "Robot as a Service"
data dodania: 2019-06-26 08:11
Spółka Mobile Industrial Robots (MiR) uruchomiła nowy program leasingowy. "Robot as a Service" (RaaS) pozwala wszystkim firmom - od małych start-upów po międzynarodowe przedsiębiorstwa - wykorzystywać roboty mobilne przy niższych (lub żadnych) początkowych kosztach inwestycji oraz niskich kosztach miesięcznych. Program obniża bariery finansowe w zakresie inwestycji w autonomiczne roboty mobilne i pozwala klientom na uzyskanie niemalże natychmiastowego zwrotu z inwestycji (ROI).
Nowe narzędzie online do doboru bezobsługowych rolek prowadzących firmy igus
data dodania: 2019-06-24 08:15
Przemysł spożywczy i opakowaniowy stawia wysokie wymagania wobec stosowanych komponentów - muszą być bezobsługowe, higieniczne i czyste. Z tego powodu konstruktorzy systemów foliowania i etykietowania polegają na lekko pracujących rolkach prowadzących z bezsmarowymi elementami z tworzywa sztucznego firmy igus. Aby pomóc klientowi w szybkim doborze odpowiedniej rolki do ich zastosowania, firma igus opracowała teraz nowego eksperta online dla rolek prowadzących.
Centrum Programowania Robotów Przemysłowych na Wyspie Ostrów już działa
data dodania: 2019-06-19 08:18
Ruszyły pierwsze zajęcia z programowania robotów przemysłowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła na Wyspie Ostrów Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Młodzież uczyć się tam będzie również obsługi drukarki 3D. To jeden z pierwszych taki ośrodków w Polsce.
ITM - podsumowanie
data dodania: 2019-06-13 11:46
ITM 2019 - arena światowych trendów w przemyśle Po czterech intensywnych dniach targi ITM Industry Europe, Modernlog, 3D Solutions, Subcontracting dobiegły końca. To była udana edycja z kolejnymi pobitymi rekordami. Swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców z kraju i z zagranicy. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły aż 26.500 m2. Ekspozycja nowoczesnych maszyn, robotów i specjalistycznych urządzeń przyciągnęła do Poznania 18.573 zwiedzających profesjonalistów.
Rheinmetall: robot ewakuacji medycznej z serii Mission Master
data dodania: 2019-06-13 08:10
Niemiecki koncern Rheinmetall opracował lądowego robota Mission Master Rescue przeznaczonego do prowadzenia ewakuacji medycznej. Jest to jedno z pierwszych zastosowań bezzałogowej maszyny w realizacji zadań tego rodzaju. Inny robot Mission Master - Surveillance - to udoskonalona wersja przeznaczona do prowadzenia rozpoznania i zarazem zwiększania świadomości sytuacyjnej pododdziału.
Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym
data dodania: 2019-05-30 10:17
Pod koniec ubiegłego stulecia pojęcie sztucznej inteligencji sprowadzano jedynie do posiadania zdolności intelektualnych. Współczesne postrzeganie inteligencji rozumiane jest jako zdolność do współdziałania ze zdolnościami kreowanymi w sferze emocjonalnej, motywacyjnej, czy też interpersonalnej ludzkiej psychiki.
Firma Mitsubishi Electric wykupi producenta oprogramowania automatyki przemysłowej ICONICS
data dodania: 2019-05-28 09:00
Firma Mitsubishi Electric Corporation zapowiedziała wykupienie pozostałych udziałów firmy ICONICS, Inc., amerykańskiego producenta oprogramowania, specjalizującego się w systemach automatyki przemysłowej HMI/SCADA, Internecie Rzeczy (IoT), urządzeniach mobilnych, analityce danych i chmurze obliczeniowej. Produkty ICONICS przeznaczone są dla przemysłu produkcyjnego oraz automatyki przemysłowej i budynkowej. Celem obecnego wykupu jest uczynienie ICONICS w 100% filią Grupy Mitsubishi Electric. Korporacja ta dąży do rozszerzenia swojej oferty oprogramowania w celu realizacji własnej koncepcji e-F@ctory, obejmującej przetwarzanie danych na krawędzi sieci, poprzez połączenie możliwości rozwoju oprogramowania firmy ICONICS z technologią automatyki fabrycznej Mitsubishi Electric.
Nowe, lepsze i bezpieczniejsze, FPGA MachXO3D
data dodania: 2019-05-27 09:45
Firma Lattice Semiconductor wprowadza nowe układy FPGA, które zachowują wysoką elastyczność, ale przede wszystkim zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, skutecznie chroniąc aplikację przez różnymi atakami, w całym cyklu życia produktu.
Farnell dostarcza moduły z technologią Trenchstop
data dodania: 2019-05-23 08:29
Firma Farnell prezentuje nową Infineon 1200 V Trenchstop IGBT7 i kontrolowaną nadajnikiem diodę EC7. Umożliwia ona większą gęstość mocy, niższy koszt systemu i mniejszy rozmiar. Technologia diodowa opiera się na technologii wykopów o mikrostrumieniach i jest zoptymalizowana do zastosowań w napędach przemysłowych.
Firma OMRON powołuje Seigo Kinugawę na stanowisko dyrektora generalnego działu automatyki przemysłowej w Europie
data dodania: 2019-05-22 08:50
Seigo Kinugawa wnosząc do europejskiej organizacji globalne spojrzenie biznesowe chce skupić się na promocji innowacyjnych rozwiązań dla produkcji oferowanych przez OMRON, które pozwalają na szybką i elastyczną reakcję, jakiej potrzebuje rynek i współczesne społeczeństwo.
Przemienniki PowerFlex 755TM
data dodania: 2019-05-21 08:08
Nowoczesna i przemyślana konstrukcja, zaawansowane funkcje aplikacyjne, szereg mechanizmów zabezpieczających oraz ułatwiających uruchomienie przemiennika, a także najwyższa niezawodność sprawiają, iż przemienniki serii PowerFlex 755TM stanowią najlepsze rozwiązanie dedykowane do najbardziej wymagających aplikacji napędowych.
Światowy lider automatyki przemysłowej inwestuje w Polsce
data dodania: 2019-05-20 08:02
Japoński koncern SMC, który jest światowym liderem automatyki przemysłowej oficjalnie otworzył nową siedzibę polskiego oddziału firmy w gminie Błonie pod Warszawą. Uroczyste otwarcie odbyło się 16 maja w Strefie Przemysłowej Pass, gdzie od niedawna mieści się centrala SMC Industrial Automation Polska. Nowa inwestycja zabezpiecza plany SMC związane z rozwojem działalności koncernu w Polsce na najbliższe lata i świadczy o wysokim priorytecie polskiego rynku w strukturze koncernu.
strona 1 z 163