PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 162
 
ABB i Ericsson łączą siły, aby rozwijać bezprzewodową automatykę
data dodania: 2019-04-25 10:23
Firmy podpisały protokół ustaleń (MoU) podczas trwających Targów Hanowerskich. Współpraca ma pomóc rozwijać elastyczną produkcję opartą na zaawansowanej automatyce i technologii 5G.
Nowa oferta indukcyjnych czujników bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs
data dodania: 2019-04-25 10:23
Nowa rodzina czujników bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs - wynalazcy indukcyjnego czujnika zbliżeniowego - obejmuje cztery serie czujników cylindrycznych i prostokątnych w wersji z kablem i z gniazdem. Uzyskały one certyfikat TÜV zgodny z Dyrektywą Maszynową (EN 13849) na poziomie bezpieczeństwa PLd, Cat. 2 i SIL 2. Służą do ochrony maszyn i elementów instalacji oraz do niezawodnego wykrywania położenia w środowiskach przemysłowych. Czujniki indukcyjne o rozszerzonym zakresie temperatur pracy, czujniki o zwiększonej odporności na zaburzenia elektromagnetyczne oraz czujniki z zatwierdzeniem E1 do zastosowań w maszynach mobilnych i pojazdach w obszarach o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa, uzupełniają nową ofertę.
Firma FAULHABER roszerza gamę silników krokowych
data dodania: 2019-04-25 10:22
Dzięki akwizycji szwajcarskiego producenta wysokowydajnych silników krokowych, firmy Dimatech, FAULHABER poszerzył swoją ofertę o ten typ silników o wysokiej mocy i wyższej dynamice. Podstawową różnicą pomiędzy silnikami z magnesem dyskowym a konwencjonalnymi silnikami jest bardzo niska masa wirnika silnika z dyskiem magnetycznym. Składa się on z wielobiegunowego magnesu o kształcie dysku, zamontowanego na wirniku silnika. Jego mała masa minimalizuje bezwładność obrotową i pozwala na osiągnięcie wartości przyspieszenia, niedostępnych przy użyciu innych rodzajów konstrukcji o porównywalnych wymiarach.
Universal Robots: Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce
data dodania: 2019-04-04 11:28
Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów) - wraz z partnerami zaprasza na cykl spotkań pt. "Seminar in the Box". Praktyczne warsztaty programowania i obsługi robotów współpracujących Universal Robots odbywają się w całej Polsce. Do udziału zaproszeni są m.in. kierownicy zakładów produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, inżynierowie automatyki, specjaliści utrzymania ruchu. Seminaria są bezpłatne.
Targi INNOFORM - cała branża w jednym miejscu
data dodania: 2019-03-07 08:33
Targi INNOFORM® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.
Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY
data dodania: 2019-03-07 08:26
Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących - zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 - 7 marca.
OnRobot przedstawia nowego General Managera CEE i ogłasza Polskę jako lokalizację biura regionalnego
data dodania: 2019-02-12 09:55
OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), powołał nowego General Managera CEE oraz poinformował o planowanym 1 lutego otwarciu biura regionalnego w Warszawie. Za zarządzanie działaniami OnRobot w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie odpowiadał Aleksander Marinkovic.
Mobile Industrial Robots ogłasza nawiązanie strategicznej współpracy ze spółką Faurecia
data dodania: 2019-02-19 13:54
Mobile Industrial Robots, pionier branży autonomicznych robotów mobilnych, poinformował o nawiązaniu globalnej, strategicznej współpracy z jedną z czołowych światowych firm z branży techniki motoryzacyjnej. Faurecia wdroży autonomiczne roboty mobilne w zakładach produkcyjnych na całym świecie, a tym samym podniesie poziom automatyzacji.
Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus
data dodania: 2019-01-11 09:03
Firma igus GmbH - lider technologii trybopolimerowych już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność. W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy. Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).
Nowy rok, nowe wyzwania - ITM Polska 2019
data dodania: 2019-02-19 13:55
Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny. Warunkiem koniecznym, by nie "przespać" szansy na sukces w konkurencji na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie - obecność na najważniejszych i największych targach przemysłowych - ITM Polska 2019.
Rok 2018 z perspektywy robotyzacji - Universal Robots podsumowuje kolejne 12 miesięcy w Polsce
data dodania: 2019-01-28 10:47
Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących w ubiegłym roku wprowadził na rynek nową linię robotów e-Series, przekroczył liczbę 27 000 sprzedanych cobotów i świętował 10 lat od sprzedaży pierwszego robota współpracującego na świecie - UR5. Z punktu widzenia polskiego rynku najważniejsze wydarzenia to uruchomienie biura technicznego w Katowicach - miejsca spotkań i szkoleń dla klientów, rozwój sieci partnerskiej oraz wzmocnienie zespołu. Do ekipy Universal Robots w Polsce dołączył Karol Habryka, inżynier wsparcia technicznego, a z dniem 2 stycznia 2019 także Daniel Niepsuj, który objął stanowisko inżyniera sprzedaży Universal Robots w Polsce.
Robotyzacja w logistyce wg IFR: 162% wzrost sprzedaży w segmencie AGV i robotów AMR
data dodania: 2019-01-07 13:55
Mobile Industrial Robots (MiR), producent autonomicznych robotów mobilnych (AMR) poinformował, że zgodnie z raportem World Robotics 2018 Service Robots1 opublikowanym przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR), w roku 2017 nastąpił znaczący wzrost sprzedaży (162%) robotów wykorzystywanych w logistyce.
strona 2 z 162