PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 156
 
Szybki montaż i cicha praca: nowy typ bezsmarownych nakrętkek śrub napędowych od igus
data dodania: 2018-05-07 11:39
Bezpieczna, szybka i cicha regulacja, to najważniejsze wymogi stawiane modułom śrub napędowych. Z tego względu, firma igus poszerzyła asortyment oferowanych przez siebie nakrętek dla gwintów trapezowych oraz wielozwojnych o materiał E7. Cechuje go płynna praca oraz niski poziom drgań przy niskich obciążeniach i wysokich prędkościach. Dopasowanie właściwego materiału oraz geometrii nowych nakrętek napędowych wraz z opatentowaną przez igus technologią nakrętek wielozwojnych dryspin, zapewnia dostęp do optymalnych dla aplikacji klienta napędów liniowych.
Producent kół zębatych Osvald Jensen skraca czas cyklu o 12 sekund dzięki wykorzystaniu podwójnego chwytaka firmy On Robot
data dodania: 2018-05-07 11:37
Kopenhaska spółka zwiększyła wydajność obrabiarek CNC, wyposażając je w chwytaki RG2 Dual Grippers firmy On Robot, które istotnie skróciły czas jednostkowy oraz umożliwiły kontynuowanie produkcji po opuszczeniu warsztatu przez operatorów.
Roboty współpracujące - Przemysł 4.0
data dodania: 2018-04-26 09:04
W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 r. w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP miało miejsce wydarzenie "Roboty współpracujące – Przemysł 4.0", pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z możliwościami implementacji kobotów Universal Robots do współczesnych potrzeb rynkowych, które są wyznaczane przez takie czynniki, jak wydajność, elastyczność, cena, terminy dostaw oraz wiele innych.
Konkurs Targów INNOFORM rozstrzygnięty
data dodania: 2018-04-26 09:03
Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A., Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania - to właśnie te firmy - Wystawcy 2. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, zdobyły główne nagrody w towarzyszącym wydarzeniu po raz pierwszy konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje.
Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR
data dodania: 2018-04-26 09:01
Teradyne, Inc. oraz udziałowcy Mobile Industrial Robots (MiR) ogłosili dzisiaj nabycie prywatnej spółki MiR z Odense w Danii za kwotę 121 mln euro (148 mln dolarów) netto gotówką plus 101 mln euro (124 mln dolarów przy aktualnym kursie wymiany), pod warunkiem spełnienia określonych celów w zakresie wyników do roku 2020.
Złote medale ITM Polska przyznane
data dodania: 2018-04-24 14:08
Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzonych zostało 20 produktów, które już niebawem będzie można zobaczyć na targach ITM Polska 2018.
Zakończyła się Konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki"
data dodania: 2018-04-24 08:29
W dniach 18-19 kwietnia br. Włocławek stał się polskim centrum nowych technologii i innowacji w przemyśle elektronicznym. Organizowana przez firmę RENEX konferencja Przyszłość Branży Producentów Elektroniki zgromadziła ponad 200 uczestników z Polski, Unii Europejskiej i Japonii. Przez dwa dni eksperci z najważniejszych branżowych polskich i światowych organizacji dyskutowali o perspektywach rynku kosmicznego Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej.
KUKA gościem Industrial Innovation Days
data dodania: 2018-04-24 08:25
Zakończyło się branżowe wydarzenie Industrial Innovation Days 2018 organizowane przez firmę FlexLink. Przedstawiciel KUKA – Regional Sales Manager, Łukasz Szczepkowski opowiedział o najważniejszych trendach w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem najlepszych zrobotyzowanych rozwiązań.
Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship
data dodania: 2018-04-20 14:01
III Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, zorganizowana przez firmę RENEX we Włocławku w Browarze B, właśnie się zakończyła. Tym razem, w dniu, w którym rywalizowali przedstawiciele firmy, doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów. By rozstrzygnąć, który z nich zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas, w jakim każdy zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.
Narzędzia - Przemysł - Kooperacja. INNOFORM 2018
data dodania: 2018-04-20 09:37
Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, niemal o połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem merytorycznym, Giełda Kooperacyjna i ponad setka nowości. Tak prezentuje się druga edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
YuMi i napęd DCS880 firmy ABB nagrodzone za innowacyjność podczas targów Automaticon
data dodania: 2018-04-19 10:14
Rozwiązania ABB z zakresu automatyki przemysłowej - w pełni współpracujący z człowiekiem robot oraz pierwszy na świecie napęd prądu stałego z wbudowaną funkcją bezpieczeństwa zostały wyróżnione nagrodami dla innowacyjnych produktów podczas tegorocznych targów Automaticon.
B&R: Ekonomia produkcji i efektywność sprzętu. Automaticon 2018 za nami
data dodania: 2018-04-17 13:47
XXIV edycja największych targów dla producentów, kompletatorów i odbiorców automatyki przemysłowej dobiegła końca. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego po raz kolejny w dniach 20-23 marca mogliście Państwo gościć również na stoisku firmy B&R.
strona 2 z 156