PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 161
 
Świeże spojrzenie na przemysł - targi ITM Polska 2019
data dodania: 2018-10-31 14:29
Polska jest krajem silnie uprzemysłowionym - tak wynika z opublikowanych w 2017 r. danych Eurostatu. Udział tego sektora w polskiej gospodarce to aż 26,3 proc.! To daje bardzo silną pozycję w światowej lidze - 7. miejsce wśród krajów UE. Wyprzedzamy takich gigantów, jak Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Hiszpania czy Francja. Dynamiczny rozwój branży przemysłowej generuje wprowadzanie istotnych zmian w przedsiębiorstwach, ma też wpływ na przekształcenie formuły targów ITM Polska. Czym zaskoczymy uczestników?
KUKA nie zwalnia tempa: workshop w Bydgoszczy
data dodania: 2018-10-29 14:02
W bydgoskim oddziale KUKA zgromadzili się przedstawiciele najważniejszych firm elektronicznych, w tym SAMSUNG czy Philips Lightening Company. Eksperci KUKA zaprezentowali innowacje w zakresie rozwiązań dla branży elektronicznej, w tym najnowszego, lekkiego asystenta produkcji - LBR iisy. Robot ten jest niewiarygodnie efektywny i imponujący zarówno w produkcji seryjnej, jak i środowiskach z dynamicznymi, nieustrukturyzowanymi stanowiskami pracy, uprzednio zamkniętymi dla automatyzacji.
UR: Robotyzacja w Europie Środkowo-Wschodniej i w Polsce - cała naprzód
data dodania: 2018-10-29 13:59
Zgodnie z danymi Międzynarodowej Federacji Robotyki1 (International Federation of Robotics, IFR) rok 2017 pod względem robotyzacji można zaliczyć do bardzo udanych. Globalnie sprzedaż robotów wzrosła o 30% (łączna sprzedaż w 2017 roku – 381 335 jednostek), w Europie o 18%, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej o 36%, natomiast w Polsce o 16% w porównaniu z rokiem poprzednim. Na całym świecie w 2017 liczba zainstalowanych robotów przekroczyła 2 miliony. IFR prognozuje także dalszy wzrost robotyzacji.
ABB: Robot pod opieką
data dodania: 2019-01-28 10:48
W czasach produkcji "just in time" temat utrzymania ruchu robotów przemysłowych staje się priorytetowym. Inwestycja w automatyzację zwraca się, bowiem najszybciej wtedy, gdy linia produkcyjna działa w pełni wydajnie. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw, chcąc uniknąć nieplanowanych przestojów, korzysta z zaawansowanej diagnostyki i serwisu robotów, co pozwala na wczesne eliminowanie usterek i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Jak działa taka usługa i z czym się wiąże? Tłumaczymy na przykładzie koncernu Saint- Gobain.
Czas relaksu dla kosztów konserwacji: ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach
data dodania: 2018-10-22 14:04
Aby zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach), specjalista motion plastics igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza, wraz z kosztami przestoju i konserwacji.
IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report
data dodania: 2018-10-22 14:02
World Robotics Report publikowany corocznie przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR) został zaprezentowany wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez IFR na odbywającym się dwa razy do roku World Robot Summit trwającym obecnie w Tokio.
Sztuka kinetyczna spotyka się ze spiralnym prowadnikiem kablowym
data dodania: 2018-10-16 10:04
Bardzo złożony system przewodów sterowania, audio oraz zasilania na wysokości czterech metrów - to wyzwania dla dzieła sztuki. Rozwiązanie: e-spool z kompaktowym twisterband firmy igus zapewnia niezawodne doprowadzanie przewodów w ograniczonej przestrzeni nawet przy najtrudniejszych warunkach. Szybki w montażu, łatwy w utrzymaniu oraz obsłudze.
Güdel: Podłoże do mocowania maszyn przemysłowych
data dodania: 2018-10-16 10:00
Maszyny przemysłowe muszą być umieszczone na odpowiednich podłożach, które je podtrzymują i umożliwiają im pracę. Mocowane urządzenia muszą zachować stabilność nawet wtedy, gdy poddane są naporowi wiatru, drganiom podłoża czy wibracjom wywołanym pracą. Dobrze zakotwiczona maszyna dłużej będzie pracować bezawaryjnie, a jej praca przyniesie lepsze efekty.
Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0
data dodania: 2018-10-01 14:30
6 listopada podczas targów Warsaw Industry Week odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona Przemysłowi 4.0 dla sektora MŚP. Uczestnicy dowiedzą się czym jest Przemysł 4.0 w Polsce i jakie praktyczne wsparcie dla przedsiębiorstw będzie oferowała Platforma Przemysłu Przyszłości. Ponadto w programie:
Güdel: NOWY katalog, NOWE produkty, NOWE możliwości
data dodania: 2018-09-26 13:24
Firma Güdel z przyjemnością informuje o wydaniu nowego katalogu kół i listew zębatych. Katalog jest już dostępny na naszej stronie internetowej w wersjach anglo- i niemieckojęzycznej.
Od łożyska po roboty - igus na targach TAROPAK 2018
data dodania: 2018-09-25 13:17
Dokładne, czyste, bezpieczne i obniżające koszty– na targach TAROPAK 2018 w Poznaniu igus zaprezentuje aż 50 tysięcy produktów, które można wykorzystać w konstrukcjach maszyn, dedykowanych branży pakującej, rozlewniczej i spożywczej.
Roboty pokażą swoje możliwości podczas konferencji we Wrocławiu - druga edycja Forum Cobotyki
data dodania: 2018-09-25 13:14
16 października 2018 we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Forum Cobotyki. Tematem przewodnim Forum jest rola robotów współpracujących (cobotów) w ramach koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności produkcji. Organizatorem Forum jest Encon-Koester. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów fabryk, menadżerów produkcji, inżynierów robotyków i automatyków, zarówno z dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.
strona 2 z 161