PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 160
 
Czas relaksu dla kosztów konserwacji: ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach
data dodania: 2018-10-22 14:04
Aby zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach), specjalista motion plastics igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza, wraz z kosztami przestoju i konserwacji.
IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report
data dodania: 2018-10-22 14:02
World Robotics Report publikowany corocznie przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR) został zaprezentowany wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez IFR na odbywającym się dwa razy do roku World Robot Summit trwającym obecnie w Tokio.
Sztuka kinetyczna spotyka się ze spiralnym prowadnikiem kablowym
data dodania: 2018-10-16 10:04
Bardzo złożony system przewodów sterowania, audio oraz zasilania na wysokości czterech metrów - to wyzwania dla dzieła sztuki. Rozwiązanie: e-spool z kompaktowym twisterband firmy igus zapewnia niezawodne doprowadzanie przewodów w ograniczonej przestrzeni nawet przy najtrudniejszych warunkach. Szybki w montażu, łatwy w utrzymaniu oraz obsłudze.
Güdel: Podłoże do mocowania maszyn przemysłowych
data dodania: 2018-10-16 10:00
Maszyny przemysłowe muszą być umieszczone na odpowiednich podłożach, które je podtrzymują i umożliwiają im pracę. Mocowane urządzenia muszą zachować stabilność nawet wtedy, gdy poddane są naporowi wiatru, drganiom podłoża czy wibracjom wywołanym pracą. Dobrze zakotwiczona maszyna dłużej będzie pracować bezawaryjnie, a jej praca przyniesie lepsze efekty.
Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0
data dodania: 2018-10-01 14:30
6 listopada podczas targów Warsaw Industry Week odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona Przemysłowi 4.0 dla sektora MŚP. Uczestnicy dowiedzą się czym jest Przemysł 4.0 w Polsce i jakie praktyczne wsparcie dla przedsiębiorstw będzie oferowała Platforma Przemysłu Przyszłości. Ponadto w programie:
Güdel: NOWY katalog, NOWE produkty, NOWE możliwości
data dodania: 2018-09-26 13:24
Firma Güdel z przyjemnością informuje o wydaniu nowego katalogu kół i listew zębatych. Katalog jest już dostępny na naszej stronie internetowej w wersjach anglo- i niemieckojęzycznej.
Od łożyska po roboty - igus na targach TAROPAK 2018
data dodania: 2018-09-25 13:17
Dokładne, czyste, bezpieczne i obniżające koszty– na targach TAROPAK 2018 w Poznaniu igus zaprezentuje aż 50 tysięcy produktów, które można wykorzystać w konstrukcjach maszyn, dedykowanych branży pakującej, rozlewniczej i spożywczej.
Roboty pokażą swoje możliwości podczas konferencji we Wrocławiu - druga edycja Forum Cobotyki
data dodania: 2018-09-25 13:14
16 października 2018 we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Forum Cobotyki. Tematem przewodnim Forum jest rola robotów współpracujących (cobotów) w ramach koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności produkcji. Organizatorem Forum jest Encon-Koester. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów fabryk, menadżerów produkcji, inżynierów robotyków i automatyków, zarówno z dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.
KUKA do pary z Mercedesem
data dodania: 2018-09-25 13:09
Właśnie zakończyło się branżowe wydarzenie Impact mobility rEVolution'18. Spotkanie zrzeszyło licznych przedstawicieli branży automotive oraz dostawców rozwiązań dla tej właśnie branży. Nie mogło tam zabraknąć firmy KUKA, która na wspólnym stanowisku z Mecedes Benz Manufacturing Poland, zaprezentowała innowacyjnego cobota LBR iiwa.
Bezpiecznie prowadzone w dowolnym kierunku: nowa koncepcja e-prowadnika igus z trzpieniami wysuwnymi
data dodania: 2018-08-31 11:49
Celem nowego systemu zasilania lockchain firmy igus jest automatyczne zwiększenie niezawodności operacyjnej. Może to zmienić sposób zaopatrzenia w moc, dane i media w wielu dynamicznych aplikacjach. Automatycznie wysuwane trzpienie bezpiecznie utrzymują e-prowadnik "w rynnie prowadzącej, umożliwiając całkowicie nowe rozwiązania w zastosowaniach pionowych, wiszących lub ruchu obrotowego.
Flagowy duński producent sprzętu robotycznego kupuje niepowtarzalną firmę robotyczną
data dodania: 2018-08-31 11:47
W ciągu zaledwie roku nowopowstała firma Purple Robotics opracowała innowacyjny chwytak podciśnieniowy, pierwszy na świecie przeznaczony specjalnie do cobotów (robotów współpracujących). Purple Robotics została właśnie kupiona przez firmę OnRobot, jednego z najbardziej znaczących graczy w przemyśle robotycznym. Ten zakup miał miejsce zaledwie dwa miesiące po połączeniu pod szyldem OnRobot trzech firm robotycznych z USA, Węgier i Danii, przeprowadzonego w celu stworzenia globalnego gracza silnie skoncentrowanego na rynku osprzętu do robotów przemysłowych.
ABB przyspiesza rozwój w dziedzinie logistyki dzięki przejęciu firmy intrion
data dodania: 2018-08-01 08:58
Wiodący belgijski dostawca rozwiązań z zakresu automatyzacji poszerzy kompetencje ABB na szybko rozwijającym się rynku automatyzacji procesów logistycznych.
strona 2 z 160