PATRONI ROBOTYKI:
 

WIADOMOŚCI PRZEMYSŁOWE

strona 2 z 165
 
BMZ Holding i KION Group tworzą joint venture
data dodania: 2019-07-15 08:15
BMZ i KION obejmą po połowie udziałów w nowej spółce KION Battery Systems. Firmy zamierzają uruchomić nową fabrykę w Karlstein, kwaterze głównej BMZ.
SMC Industrial Automation Polska rozbudowuje się
data dodania: 2019-07-11 08:19
Japoński koncern SMC otworzył w Błoniu pod Warszawą nową siedzibę polskiego oddziału firmy. Budynek mieści halę produkcyjną, część biurowo-techniczną, sale dydaktyczne oraz zaplecze socjalne. Zakupiona przez SMC działka i powstały na niej budynek zostały tak zaplanowane, aby umożliwić dalszy rozwój przedsiębiorstwa w kraju.
Grape Up otwiera drugie centrum R&D w Krakowie. W planach dalszy rozwój
data dodania: 2019-07-10 08:04
Grape Up, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, otworzyła centrum developerskie w Krakowie w Loft Park - dawnej fabryce Peterseima, mieszczącej się w rejonie Ronda Grzegórzeckiego. Budynki fabryczne zostały gruntownie wyremontowane i posłużą jako przestrzeń do tworzenia najnowocześniejszego oprogramowania dla największych firm na świecie. Tylko w tym roku firma chce zwiększyć zatrudnienie w Krakowie o 20 proc., do ok. 80 osób, a w perspektywie najbliższych 3 lat we wszystkich oddziałach firmy ma pracować do 200 osób.
Farnell poszerza swoją ofertę o produkty Renesas
data dodania: 2019-07-09 08:07
Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, poszerzył swoją ofertę produktową dla systemów wbudowanych o nowe podzespoły firmy Renesas Electronics.
Johnson Matthey zbuduje w Polsce fabrykę za 1 mld złotych
data dodania: 2019-07-08 08:06
Grupa Johnson Matthey zbuduje w Koninie zakład do produkcji tlenku litowo-niklowego (eNLO) wykorzystywanego w akumulatorach. Koszt inwestycji wyniesie 1 mld złotych i zapewni ponad 200 nowych miejsc pracy. Jest to kolejna brytyjska firma, która zdecydowała się rozwijać swoją działalność w Polsce. Nowy zakład zajmie powierzchnię 43 hektarów i zostanie uruchomiony na przełomie 2021-2022 roku.
Bardzo małe i energooszczędne oscylatory RTC i MHz
data dodania: 2019-07-05 08:12
Nowe, programowalne oscylatory MEMS od AEL Crystals skupiają się, obok skutecznego odmierzania czasu, także na minimalizacji zajmowanej powierzchni oraz redukcji zużycia energii. Zastosowaniem mają być aplikacje mobilne, IoT, itp.
Baterie litowo-jonowe są przyszłością elektromobilności. Producenci samochodów poszukują jednak alternatywnych technologii do napędzania aut zeroemisyjnych
data dodania: 2019-07-04 08:06
Ogniwa litowo-jonowe są obecnie najlepszym rozwiązaniem do zapewniania energii samochodom elektrycznym o średnim i dużym zasięgu. Producenci dążą do osiągnięcia jak największej gęstości ogniwa przy zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W najbliższych latach rynek baterii litowo-jonowych będzie notował dalsze wzrosty, a zużycie ekwiwalentu węglanu litu wzrośnie ponadtrzykrotnie. Tymczasem wielkie koncerny samochodowe poszukują nowych rozwiązań pozwalających opracować wydajne i bardzo żywotne baterie. Toyota rozwija technologię baterii półprzewodnikowych. Z kolei rynek chiński przyszłość transportu widzi w ogniwach wodorowych.
System Bosch Rexroth ODIN
data dodania: 2019-07-03 08:33
W maju 2019 wprowadziliśmy u jednego z naszych klientów - firmy Inter Trade - system Bosch Rexroth ODIN (online diagnostic network), który służy do monitorowania pracy przykładowej aplikacji hydrauliki przemysłowej.
Półprzewodnikowe akumulatory solid-state już niedługo
data dodania: 2019-06-28 08:25
Imec przedstawił na European Electric Vehicle Batteries Summit swoją niezwykłą technologię półprzewodnikowych akumulatorów solid-state, ogłaszając także że jest w trakcie realizacji linii produkcyjnych dla tych nowoczesnych urządzeń, osiągających gęstość na poziomie 400 Wh/litr.
Wchodzi w życie unijna ustawa o cyberbezpieczeństwie
data dodania: 2019-06-27 08:10
27 czerwca wchodzi w życie Cybersecurity Act, czyli unijna ustawa o cyberbezpieczeństwie. Dzięki niej mają powstać ujednolicone przepisy związane z certyfikacją produktów, procesów i usług pod kątem bezpieczeństwa cybernetycznego. Tymczasem cyberprzestępczość staje się coraz poważniejszym zagrożeniem o globalnej skali. Koszty wynikające z tego typu przestępstw przekroczą w 2019 roku kwotę 2 bln dol.
Mobile Industrial Robots uruchamia MiR Finance - program leasingowy "Robot as a Service"
data dodania: 2019-06-26 08:11
Spółka Mobile Industrial Robots (MiR) uruchomiła nowy program leasingowy. "Robot as a Service" (RaaS) pozwala wszystkim firmom - od małych start-upów po międzynarodowe przedsiębiorstwa - wykorzystywać roboty mobilne przy niższych (lub żadnych) początkowych kosztach inwestycji oraz niskich kosztach miesięcznych. Program obniża bariery finansowe w zakresie inwestycji w autonomiczne roboty mobilne i pozwala klientom na uzyskanie niemalże natychmiastowego zwrotu z inwestycji (ROI).
Nowe narzędzie online do doboru bezobsługowych rolek prowadzących firmy igus
data dodania: 2019-06-24 08:15
Przemysł spożywczy i opakowaniowy stawia wysokie wymagania wobec stosowanych komponentów - muszą być bezobsługowe, higieniczne i czyste. Z tego powodu konstruktorzy systemów foliowania i etykietowania polegają na lekko pracujących rolkach prowadzących z bezsmarowymi elementami z tworzywa sztucznego firmy igus. Aby pomóc klientowi w szybkim doborze odpowiedniej rolki do ich zastosowania, firma igus opracowała teraz nowego eksperta online dla rolek prowadzących.
strona 2 z 165