PATRONI ROBOTYKI:
 

WYDARZENIE

2015-05-23

Trójmiejski Turniej Robotów

Rodzaj: Zawody robotów

Termin: 2015-05-23

Lokalizacja: Politechnika Gdańska

Robotyka turniejowa cieszy się rosnącą popularnością. Wśród związanych z nią wydarzeń nie może zabraknąć zawodów organizowanych przez studentów Politechniki Gdańskiej. Trójmiejski Turniej Robotów odbędzie się po raz siódmy 23 maja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Koło naukowe SKALP działające na Wydziale ETI PG nie próżnuje - organizowane są warsztaty robotyki dla studentów i szkół średnich, a członkowie koła budują roboty pod czujnym okiem starszych kolegów, którzy co roku stają na podium największych zawodów w Europie - RobotChallenge w Wiedniu. TTR to największe wydarzenie organizowane przez Koło. Każda edycja przyciąga uczestników z całego kraju - w ubiegłym roku samych konstruktorów było ponad 160, do tego doliczyć należy też dziesiątki widzów i seminarzystów programowania mikrokontrolerów.

Zawodnicy zmierzą się w czterech konkurencjach. Pierwsza to pojedynki Sumo - dwóch autonomicznych pojazdów na okrągłej planszy. W zależności od rozmiaru występują w kategorii MiniSumo, MiniSumo Lego, MicroSumo oraz NanoSumo.

Druga to wyścigi robotów LineFollower. Pojazdy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przebyć trasę wyznaczoną czarną taśmą na białej planszy. Pędzące często z prędkością kilku metrów na sekundę maszyny skutecznie przykuwają uwagę widowni.

Trzecia konkurencja to MicroMouse. Umieszczony w labiryncie robot musi jak najszybciej wydostać się na zewnątrz. W tej konkurencji liczy się zarówno szybkość jednostki, jak i zastosowane algorytmy.

Ostatnia z nich to FreeStyle. Prezentowane są w niej innowacyjne i nietypowe konstrukcje, im bardziej nietypowy, oszałamiający robot, wzbudzający zainteresowanie wśród widowni, tym większa szansa na sukces. Poza wybranym spośród pracowników naukowych jury to właśnie widzowie wybierają zwycięzcę.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie pomoc wielu partnerów, takich jak Sii, Astor czy też międzynarodowa firma Jabil.

Zapraszamy do odwiedzenia strony (www.ttr.skalppg.pl) i profilu FB zawodów.