PATRONI ROBOTYKI:
 

WYDARZENIE

2016-04-16

16.04.2016 | Eastrobo 2016

Rodzaj: Zawody robotów

Termin: 2016-04-16

Lokalizacja: Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej
ul. Wiejska 45A
15-351 Białystok

Festiwal Robotyki Eastrobo 2016 to już piąta edycja zawodów skierowana do miłośników robotyki, organizowanych przez Koło Naukowe Mobilnych Systemów Inteligentnych oraz Koło Naukowe Robotyków na Politechnice Białostockiej. To jedna z największych imprez robotycznych organizowanych w tej części Polski.

Historia zawodów Eastrobo rozpoczyna się w 2012 roku, gdzie zawodnicy zmagali się w dyscyplinie LEGO Sumo. Rok później dołącza konkurencja algorytmiczna - Dekarz, która wymagała od zawodników większego zaangażowania w stworzeniu programu robota. Od 2014 roku do organizacji zawodów przyłącza się Koło Naukowego Robotyków. Eastrobo zyskuję formę festiwalu oraz dochodzą nowe konkurencje. W 2014 roku zarejestrowało się 132 osoby, 47 drużyn i 60 robotów, zaś w 2015 - 124 osoby, 38 drużyn, 50 robotów.

W tym roku zawodnicy będą mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: LEGO Sumo, Sumo, Minisumo, Nanosumo, Linefollower, LEGO Linefollower, Micromouse, Motorola Solutions FreeStyle. Dodatkową konkurencją jest prezentacja drużyny, za którą również przewidzieliśmy nagrody!

Dla widzów przewidziane są różne konkursy oraz atrakcje. Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą Akademii Lego organizowanej przez studentów MSI, a ich pociechy spędzić czas na zabawie z robotami.

Rejestracja potrwa do 14 kwietnia! Osoby, które zarejestrują się przed 4 kwietnia otrzymają koszulki oraz bony obiadowe. Festiwal odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Transmisja online będzie dostępna w dniu zawodów na stronie internetowej organizatorów pod adresem http://eastrobo.pl/transmisja/ .

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w zmaganiach robotów, a także chcących dowiedzieć się więcej o zawodach, zapraszamy do odwiedzenia strony Eastobo (http://www.eastrobo.pl) oraz profilu na Facebooku (http://www.facebook.com/zawodyeastrobo), gdzie już niedługo pojawi się więcej informacji o zawodach.

Serdecznie zapraszamy!