PATRONI ROBOTYKI:
 

WYDARZENIE

2016-10-22

22.10.2016 | Robocomp 2016

Rodzaj: Zawody robotów

Termin: 2016-10-22

Lokalizacja: Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica w Krakowie
al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Pawilon A0

Festiwal Robotyki Robocomp 2016 jest już 7 edycją zawodów organizowaną przez koło naukowe Integra przy AGH. Głównym elementem festiwalu są międzynarodowe zawody robotów cieszące się bardzo dużą popularnością. W poprzednich edycjach w rozgrywkach wzięło udział ponad 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone m.in. w takich konkurencjach jak Sumo, Micromouse, Freestyle czy Linefollower.

Organizatorzy nie zapomną również o najmłodszych, dla których, przewidziane jest wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci, loteria, w której główną nagrodą będzie tablet oraz wiele innych, ciekawych atrakcji, których nie można przegapić.

Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest charakter edukacyjny wydarzenia. Co roku na festiwalu obecne są stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki, automatyki, elektroniki czy informatyki. Podczas wydarzenia firmy będące oficjalnymi sponsorami będą miały okazję zaprezentować swoją działalność . Wesprą one także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż nagrodami w konkurencjach są często (oprócz książek czy elektroniki) liczne kursy, staże czy szkolenia. Od lat na festiwalu pojawiają się znane na całym świecie marki. W tym roku będą to między innymi Nokia, Motorola Solutions czy AKE Robotics.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji, oraz zdjęcia z ubiegłych lat, znajdą państwo na stronie internetowej: www.robocomp.info

Przypominamy więc - 22 października, Akademia Górniczo - Hutnicza, budynek A0 - i do zobaczenia!