PATRONI ROBOTYKI:
 

WYDARZENIE

2018-11-28

28.11.18 | Automatyzacja i komunikacja sieciowa: Konferencja Techniczna w Bytomiu

Rodzaj: Konferencja

Termin: 2018-11-28

Lokalizacja: Hotel Prime Bytom
ul. Strzelców Bytomskich 87C
Bytom

Podczas Konferencji Technicznej poza zagadnieniami związanymi z automatyzacją pojawią się także kwestie infrastruktury komunikacyjnej, która jest integralną częścią instalacji technologicznych w przemyśle, energetyce, ect. Prelegenci skupią się m.in. na tematach związanych z uruchamianiem, zarządzaniem i utrzymaniem przemysłowych sieci Ethernet, bezprzewodowych przemysłowych rozwiązaniach komunikacyjnych. Opowiedzą o nowych protokołach i standardach komunikacyjnych, hybrydowym bezpieczeństwie oraz rozwiązaniach cloudowych.

Ścisłe połączenie postępującej integracji poziomu produkcyjnego zakładów przemysłowych z obszarem IT i systemami biznesowymi tworzy dla dostawców urządzeń sieciowych jeszcze bardziej atrakcyjny, ale też konkurencyjny rynek branżowy.

Uczestnictwo w Konferencji zapewni niezwykle cenną, bezpośrednią konsultację z praktykami z obszaru najnowszych rozwiązań w schemacie: prezentacje + praktyczne warsztaty + konsultacje specjalistów = pełna wiedza uczestników.

Dla kogo?
Pracownicy działów produkcji, technicznych, Utrzymania Ruchu, technologicznych i konstruktorskich, badań i rozwoju, zakupów, a także prezesi, właściciele, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych.

W PROGRAMIE M.IN.
Układy bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych
Zalety parametryzacji i pomiarów z wykorzystaniem IO-Link
Dobór kabli w procesie automatyzacji i komunikacji linii produkcyjnych
Cyberbezpieczeństwo przemysłowe - jak chronić sieci produkcyjne
Decentralizacja instalacji i skrócenie czasów przestojów
Rozproszone systemy pomiarowe w diagnostyce maszyn i procesów


PO CZĘŚCI PRELEKCYJNEJ DLA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE DWA PRAKTYCZNE WARSZTATY:
1. ROZWIĄZANIA WIZYJNE W APLIKACJACH PRZEMYSŁOWYCH
Praktyczny kurs na temat skutecznych i sprawdzonych rozwiązań wizyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie realizować aplikacje kontroli jakości, a podczas praktycznych ćwiczeń dokładnie zrozumieją przedstawiane koncepcje.
Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji zainteresowanych w zakresie wykorzystania rozwiązań wizyjnych do kontroli jakości i usystematyzowanie wiedzy na ten temat. Zgromadzeni zapoznają się także z nowościami z obszaru rozwiązań wizyjnych (system multikamerowy).

2. SYSTEM SIECIOWY W INSTALACJI BEZPIECZEŃSTWA
Eksperci opowiedzą o prostej i przejrzystej instalacji bezpieczeństwa, dzięki której można zmniejszyć czasy przestojów w zakładzie, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa. Warsztaty będą nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie uruchomienia i szybkiej diagnostyki instalacji Safety.
Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji pracowników działu Konstrukcji Maszyn i Utrzymania Ruchu w zakresie wykorzystania systemów Safety oraz wiedzy w zakresie systemów Safety w TIA Portal. Zaprezentowane zostaną także możliwości sieci PROFIsafe.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Krajowej Izby Gospodarczej.


ZAREJESTRUJ SIĘ
! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Co otrzymasz w ramach uczestnictwa?

* udział w prelekcjach i wybranym warsztacie
* przerwy kawowe i ciepły poczęstunek
* imienny certyfikat potwierdzający udział w konferencji
* pakiet materiałów konferencyjnych
* dostęp do prasy branżowej

Więcej informacji: www.axonmedia.pl/konferencje/aktualne/automatyzacja-komunikacja-sieciowa-listopad-2018-bytom/